Ducati 900 SS si svým krásným příhradovým rámem o přestavbu na café racer vyloženě říká. Michiganští Revival Cycles toto volání vyslyšeli

Alan Stulberg a Stefan Hertel, neboli Revival Cycles (web), nejsou na custom scéně žádnými nováčky a také na stránkách Motohouse se už několikrát objevili. Nedávno jsme se podívali na jejich Buell Ulysses (zde), dřív na skvostnou Moto Guzzi 850T (web), nebo v MH 4/2016 na sprinterské BMW R100/7. Tentokrát už poněkolikáté na téma Ducati, konkrétně se stavělo z modelu 900 SS, roku výroby 1993. Zadání od zákazníka bylo relativně jednoduché: „Klasický café racer, ale s moderním podvozkem a živým motorem“. No, opravdu jen relativně…

 

Živý motor? V tomto případě tedy pouhá repase vnitřností nestačila a Alan se Stefanem sáhli po kitu pro zvětšení objemu na 944 cm3, lehčím setrváku, spojce EBC a karburátorech Keihin FCR 39 mm s otevřenými filtry K&N. Na druhé straně pak nádherné výfukové svody vlastní výroby a koncovka od Cone Engineering. Proč máme pocit, že tohle pojede hodně slušně?

 

Už úpravy motoru by sami o sobě udělali z SS výjimečný stroj, ale u Revival se s nimi zdaleka nespokojili. Jako další přišel na řadu rám. Zadní část se nehodila a tak ji nahradila vlastní výroba. Do ukončení trubek je zabudována dvojice blinkrů/zadních světel. A jelikož poniklování rámu už tak nějak k Revival Cycles patří, zopakovali to pánové také tady. Kyvka zůstala původní, tlumič pochází od Foxe, pružina od Racetechu. Stejná firma pak dodala nové pružiny do origniální přední vidle, která byla navíc hozena do černého eloxu. Černá pokryla také původní SS nádrž a ručně vyrobený hliníkový zadek. Do toho pak libovka v podobě customového sedla od Moto Caps.

 

Že SS nemá v sérii drátěná kola? Nemá. Ale má je GT 1000 a úpravy nebyly náročné. Brzdy komplet Brembo, vystačili si s axiálními P4, komplet vedení vlastní výroba. Stejně tak elektrika, kde vypomohli němečtí Motogadget se svou jednotkou M-Unit, bezklíčkovým zapalováním, blinkry v řídítkách a budíkem, který pánové krásně zapustili do předního světla. V něm mimochodem najdeme LEDkovou parabolu, i když při pohledu z boku vypadá světlo hodně staře. Spolu s krásnými držáky hodně povedený detail. Stejně jako třeba uchycení předního blatníku. Holt, kdo umí, umí.

Foto: Revival Cycles

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno