Zatímco nad budoucností Jorge Lorenza u továrního týmu italské Ducati se pomalu stahují mračna, rýsuje se zde i jméno jeho potenciálního nástupce, pokud by se Ducati s Lorenzem nedohodla. Tímto jezdcem je italský závodník Danilo Petrucci, který v posledních závodech zaznamenal velmi kvalitní výsledky.

Jak je dobře známo, Petruccimu letos končí aktuální smlouva a Ducati na něj má ještě opci. Po druhém místě, které Danilo zaznamenal ve francouzském Le Mans, kdy zajel pro Ducati nejlepší výsledek ze všech jezdců, prohlásil přímo závodní ředitel Ducati – pan Gigi Dall’Igna, že za takové výsledky by si Danilo tovární stroj pro rok 2019 určitě zasloužil.

 

Dle zákulisních informací by mělo rozhodnutí, zda Lorenzo nebo Petrucci, padnout do víkendu v Barceloně. Podotkněme jen, že Andrea dovizioso již jistotu smlouvy u Ducati má.

„Pokud bude Petrucci pokračovat ve výkonech, jako předváděl doposud, pak si zaslouží motorku v továrním týmu. V Le Mans zajel opravdu skvělý závod. V následujících dnech nás čekají jednání, kde se budeme s Danilem bavit o budoucnosti. Jeho výkony mu ale samozřejmě pomohli. Závodem v Le Mans si Ducati opravdu zasloužil,“ řekl Gigi Dall’Igna.

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, motorsport magazin, foto: DUCATI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno