V Sepangu dnes vyvrcholil první předsezónní test MotoGP a nejvíce zazářila Ducati, která ovládla výsledkovou tabulku a Danilo Petrucci pokořil absolutní traťový rekord.

První letošní předsezónní test MotoGP je u konce. Jezdci za sebou mají tři dny v sedle po dvou měsících zimní přestávky a týmy nasbíraly spoustu užitečných dat pro další vývoj a rozhodování jak pokračovat dál. Většina továrních týmů se soustředila na test aerodynamických kapot, protože malajský okruh poskytuje dost různých unikátních míst k otestování. Hodně se také pracovalo na šasi, s kyvnými vidlicemi, odpružením a porovnávaly se různé díly.

Ani třetí den nepřinesl žádné změny v počasí, takže bylo v Sepangu celý den slunečno a horko. Jak bývá zvykem, díky tomu se tu nejrychlejší časy zajíždějí ráno a večer. To hned na úvod dne potvrdil Danilo Petrucci z továrního týmu Ducati, který už ve svém 10. kole zajel čas 1:58,239. Tím okamžitě překonal dosavadní traťový rekord. Tento čas už nikdo nezlepšil, ale jen na 0,063 s se na něj dotáhl nováček Francesco Bagnaia, který obsadil druhé místo. I on tento čas zajel v 11. kole. Hned za ním skončil Jack Miller a čtvrtý skončil Andrea Dovizioso, takže Ducati má na čele obě tovární i satelitní motorky.

Na místě pátém skončil Maverick Viñales z továrního týmu Yamahy, který byl včera nejrychlejší, ale dnes á ztrátu 0,405 s. Jeho týmový kolega Valentino Rossi uzavřel Top10, ale s Yamahou se do desítky nejlepších vešel také osmý Franco Morbidelli. Nejlepší výkon z jezdců na Hondách opět podal Cal Crutchlow, který skončil šestý, i když stále není úplně zdravý se svým zraněným kotníkem. Podobně na tom je i Marc Marquez, který během tří dnů otestoval operované rameno a dnešek ukončil na 11. místě. Se sedmým místem bude určitě spokojený Aleix Espargaro, který se tak poprvé během tohoto testu udržel v Top10. Alex Rins se dnes naopak neudržel na předních pozicích a je z toho 12. místo. Z jezdců KTM byl nejlepší sedmnáctý Johann Zarco. Karel Abraham dnes najezdil 36 kol a umístil se na 20. příčce. Dnes se testu nezúčastnili Andrea Iannone a Takuya Tsuda.