Díky Doviziosovi a Bautistovi italská továrna vévodí v MotoGP i WSBK.

Začátek letošní sezóny nemohl být pro italskou Ducati příznivější. Po třech závodech královské třídy MotoGP v závodech Grand Prix je v průběžném vedení šampionátu Andrea Dovizioso. Dovi zahájil sezónu vítězstvím v Kataru, na které navázal pódiem v Argentině, kde skončil třetí. Při posledním závodě v Americe sice skončil mimo stupně vítězů, ale čtvrté místo a pád Marca Marqueze mu stačilo k tomu, aby se dostal na průběžné první místo s 54 body. Jeho nejbližším soupeřem je nyní krajan Valentino Rossi, který na něj před závodem v Jerezu ztrácí jen tři body. Třetí průběžně je Alex Rins s rozdílem pěti bodů. I v hodnocení výrobců je na tom Ducati v MotoGP nejlépe, když má na svém kontě 57 bodů, zatímco druhá je Honda s 51 body a třetí Yamaha, která má též 51 bodů. Mezi týmy, kam se počítají výkony obou jezdců, je na tom Ducati také nejlépe, navíc má náskok 19 bodů.

Andrea Dovizioso

Pořadí jezdců MotoGP:

 1. Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) – 54 bodů
 2. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – 51 bodů
 3. Alex Rins (Suzuki Ecstar) – 49 bodů

Pořadí konstruktérů MotoGP:

 1. Ducati – 57 bodů
 2. Honda – 51 bodů
 3. Yamaha – 51 bodů

Pořadí týmů MotoGP:

 1. Mission Winnow Ducati – 84 bodů
 2. Monster Energy Yamaha MotoGP – 65 bodů
 3. Team Suzuki Ecstar – 57 bodů
Álvaro Bautista

Není to jen MotoGP, kde Ducati skvěle rozjela sezónu. Ještě lépe na tom jsou v druhém šampionátu mistrovství světa a to v Superbicích. Bývalý závodník z MotoGP Álvaro Bautista pro letošní sezónu přestoupil do továrního týmu Ducati ve WorldSBK a nemohl začít lépe. Mistr světa třídy 125 ccm začal sezónu na vítězné vlně a od té chvíle ho nikdo neporazil. Na svém kontě má již 11 vítězství v sedle nové Panigale V4 R. Díky tomu má náskok 53 bodů na úřadujícího mistra světa Jonathana Reu z Kawasaki Racing.

Pořadí jezdců WorldSBK:

 1. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – 236 bodů
 2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – 183 bodů
 3. Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team) – 126 bodů

Pořadí konstruktérů WorldSBK:

 1. Ducati – 236 bodů
 2. Kawasaki – 183 bodů
 3. Yamaha – 141 bodů

Ani jednou se Ducati nepodařilo oslavit titul mistra světa v MotoGP a WorldSBK v jedné sezóně. Nejblíže k tomu bylo mezi léty 2006 – 2008. Troy Bayliss vyhrál s Ducati titul v Superbicích v letech 2006 a 2008 a Casey Stoner oslavil titul v MotoGP přesně mezi v roce 2007.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno