Ani veterán kategorie Moto3, jímž Jakub Kornfeil bezesporu je, nepamatuje tak hektický poslední závod sezóny, jakým bezesporu byl ten dnešní ve Valencii. Český jezdec měl startovat z 29. místa, na startovním roštu však nestál.

Jen několik minut předtím než měl na grid vyrazit, se objevila závada na elektrice jeho motocyklu KTM, kterou se naštěstí podařilo jak odhalit tak i odstranit a tak absolvoval jen zahřívací kolo. Start byl pak navíc nepatrně odložen, když po pádu dvou jezdců v zavádějícím kole, bylo nutné závodní dráhu vyčistit.

Další prodleva pak nastala poté, co v třetím kole došlo k řetězové havárii a Ital Foggia musel být převezen do nemocníce na vyšetření. Následoval restart do 15-ti kolového závodu na jehož konci si Jakub Kornfeil připsal sice jen jeden bod do tabulky, ovšem i tak si z Valencie odváží jednu trofej.

Na konci každé sezóny totiž odměňuje značka pneumatik Dunlop jezdce, který v jejím celém průběhu předjel v závodech největší počet soupeřů. A tohle ocenění patří letos právě jemu.

 

Jakub Kornfeil

“Seděl jsem na motorce a k opuštění pit lane zbývalo jen pět minut, když jsme přišli na to, že motorka nejde nastartovat. Za pomoci techniků z KTM jsme nalezli nedostatečně zaizolovaný kabel, který tak zkratoval motor. K mému štěstí byl start navíc nepatrně odložený kvůli čistění dráhy, tak se to podařilo odstranit. První start i úvod závodu než došlo k přerušení červenou vlajkou, byl v pořádku. Zadní zvolená měkčí směs fungovala za stále dost chladných podmínek dobře. Do restartu jsem nechtěl vyrazit s opotřebovanou pneu a jedinou novou k dispozici jsme měli pouze tvrdší směs, od níž jsem očekával, že by mohla fungovat lépe, což se nakonec nepotvrdilo. I přes drobné problémy jsem rád, že jsem si na závěr celkem zazávodil a že neodjíždím domů s prázdnou a aspoň ten bod získal. Vždyť by to bylo smutné loučení s týmem, kde jsem strávil tři sezóny. Chtěl bych pak zároveň tímto všem, co mne v průběhu těch let podporovali moc poděkovat a celému týmu popřát do budoucna vše nejlepší. V mé mysli bude vždy spousta vzpomínek na okamžiky, které jsme společně zažili.”


Zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno