Husqvarna spadající pod křídla rakouské KTM představila všechny své novinky po endurácku dávno před milánským veletrhem. Ovšem ani tak nezklamala a ukázala nám hodně zajímavý koncept

Husqvarna opět ukázala, jaké má v portfoliu KTM zabírat místo, tak jak to mimo jiné naznačily už předchozí novinky v podobě 701 Supermoto a 701 Enduro. Tedy za prvé jde o jakousi luxusní nadstavbu KTM a bude těžit z jejích modelů. Za druhé, pro Husqvarnu je důležitý také silniční segment, nezůstane jen u endura. A za třetí, moderní retro, které ukázali vloni v podobě konceptů 401 Svartpilen a Vitpilen (zde), má u Husky své místo.

 

Zatímco obě zmiňované čtyřstovky postavené na základě KTM 390 Duke by měli jít do sériové výroby v roce 2017, u 701 jde zatím pouze o koncept. Postavený je logicky na KTM 690 Duke, ze kterého přebírá jak motor, tak rám a kyvnou vidlici. Zbytek už je potom designovou kreací studia KISKA, v čele s hliníkem, LEDkovými světly a řadou detailů, nad kterými zůstává rozum stát. Otázkou zůstává, zda se 701 Vitpilen vůbec někdy dostane do sériové výroby a jak moc bude odlišný od konceptu.

Foto: Husqvarna

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno