Většina motocyklového světa směřuje svoje novinky právě na podzimní milánský veletrh EICMA, ale Harley-Davidson se drží tradice a novinky představuje na konferenci dealerů na konci srpna v USA. Letos toto představení přineslo velký průlom v nabídce firmy, kompletně nový koncept motoru a šasi pro řadu Softail, která se spojila s Dynou. O novinkách jsme vás informovali zde a v minulém čísle Motohouse jste si mohli přečíst náš první test ze Španělska. Ovšem H-D si nechalo něco i na EICMU.

Zmiňovanou novinkou je model Sport Glide. Jako devátý model vycházející z úplně nové platformy Harley-Davidson Softail spojuje klasické rysy řady Touring s kompaktním a moderním stylem. Kapotáž modelu Sport Glide je tvarovaná tak, aby odkláněla vítr od hrudníku jezdce a nechávala hlavu v ničím nerušeném proudu vzduchu. Navíc je připevněná k trubkám přední vidlice pomocí snadno odepínatelných svorek, které umožňují rychlé a jednoduché nasazení a sejmutí.

Nové pevné a uzamykatelné boční kufry se snadno nakládají a lze je otevřít jednou rukou i ze sedla stroje. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční kufry o kapacitě 25,5 litrů lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Na bocích motocyklu zůstanou jen sotva postřehnutelné úchyty. Z cestovního cruiseru se tak během pár chvil stane elegantní městská motorka.

Široké sedlo a dopředu vysunuté nožní ovládací prvky přispívají k optimálnímu posezu, který bude vyhovovat jezdcům všech typů postavy. Výška sedla je 652,7 mm nad zemí. LED světlomet Daymaker využívá kruh LED osvětlovacích prvků a ladí s jasným LED zadním světlem (a zadními LED směrovkami). Do standardní výbavy patří nabíjecí port USB, bezklíčové zapalování a bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System.

Nová 43mm USD vidlice zpevnila vedení předního kola a využívá jednoduchý kazetový systém odpružení, který podporuje přesné ovládání, stabilitu a jistotu při brzdění. Model Sport Glide má nová litá kola Mantis, 18palcové vepředu a 16palcové vzadu, obutá do pneumatik Michelin Scorcher 31. Sport Glide používá nový systém zadního odpružení typu monoshock používaný řadou Softail s hydraulickým nastavením předpětí zadního odpružení, které se ovládá pomocí vysunutého otočného regulátoru pod pravým bočním krytem.

Jako motor byl zvolen Milwaukee-Eight 107, tedy nový dvouválec o objemu 1745 cm3. Systém s dvojitou vyvažovací hřídelí je vyladěn tak, aby eliminoval primární vibrace při volnoběžných otáčkách a současně k jezdci nechával proniknout dostatečně intenzivní projevy motoru ve vyšších rychlostech. Výfukový systém 2-1 se zkosenými svody a černou koncovkou výfuku přispívají ke sportovnímu výrazu a umožňují větší náklony v zatáčkách. Díky elektronickému ovládání škrticí klapky plynu je součástí standardní výbavy také tempomat.

Model Sport Glide již byl zařazen do nabídky Harley-Davidson Česká republika s cenou od 14.850 eur.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno