Nový tým Gresini Racing nastoupil k premiérovému závodu MotoGP a… vyhrál ho! Enea Bastianini na trati v Kataru dokázal uspět se soukromou Ducati.

Od poslední sezony v MotoGP, kdy Gresini Racing startoval jako nezávislý tým, uplynulo osm let, a dalších osm let uplynulo od doby, kdy Gresini Racing naposledy stanul na nejvyšším stupni vítězů.

Návrat do premiérové třídy nemohl být pro tým založený zesnulým Faustem Gresinim slavnější a dnes na okruhu Losail International Circuit kolektivně propukl v pláč radosti díky mistrovskému výkonu Enea Bastianiniho, který na svém stroji Ducati GP21 předvedl perfektní závod.

 

 

Výkon čtyřiadvacetiletého rodáka z Rimini byl jednoduše příkladný, když se v prvních fázích závodu držel blízko čela pole a zároveň šetřil pneumatiky na rychle tekoucí katarské trati. Poté, co strávil většinu závodu na čtvrtém místě, si uvědomil, že má na to, aby se snažil o víc, a nejprve se dostal před bývalého šampióna MotoGP Marca Márqueze a poté, co předjel Brada Bindera, se ocitl na druhém místě s jednosekundovou ztrátou na tehdy vedoucího Pola Espargara.

Neúnavným postupem, který zahrnoval i nejrychlejší kolo závodu – 1’54,338 sekundy v 17. kole – překonal ztrátu a poté se na slipstreamem dostal přes Pola Espargara do vedení. Od té doby pečlivě hlídal svůj náskok až k šachovnicové vlajce, aby dosáhl nového neuvěřitelného milníku pro sebe i celý tým Gresini Racing.

 

 

Enea Bastianini

„Moje pocity jsou teď neuvěřitelné. Od začátku jsem tvrdě tlačil, ale nejdůležitější bylo šetřit pneumatiky na konec závodu. Viděl jsem, jak Pol vpředu tvrdě tlačí, ale podařilo se mi předjet Bindera a pak na konci, jakmile jsem se k Polovi velmi přiblížil, jsem si uvědomil, že bych se mohl pokusit závod vyhrát. Předjel jsem ho na rovince v první zatáčce a on byl dlouhý, takže od té chvíle šlo jen o to, abych se udržel v čele a odvezl si domů vítězství. Těžko se mi teď vyjadřují pocity, ale chtěl bych vítězství věnovat Faustovi, protože mi shůry dodal neuvěřitelnou motivaci. Pro celý tým je to fantastický výsledek, všichni teď máme slzy na krajíčku. Mám velkou radost i za svou rodinu doma, takže velké díky patří všem, kteří mi to umožnili.“


 

MotoGP Qatar Grand Prix Race Results

1) Enea Bastianini /ITA/ Gresini Racing Ducati
2) Brad Binder /RSA/ Red Bull KTM Racing +0.346
3) Pol Espargaró /ESP/ Repsol Honda +1.351
4) Aleix Espargaró /ESP/ Aprilia Racing +2.242
5) Marc Márquez /ESP/ Repsol Honda +4.099
6) Joan Mir /ESP/ SUZUKI ECSTAR +4.843
7) Alex Rins /ESP/ SUZUKI ECSTAR +8.810
8) Johann Zarco /FRA/ Pramac Ducati +10.536
9) Fabio Quartararo /FRA/ Monster Energy Yamaha +10.543
10) Takaaki Nakagami /JAP/ LCR Honda IDMETISU +14.967
11) Franco Morbidelli /ITA/ Monster Energy Yamaha +16.712
12) Maverick Viñales /ESP/ Aprilia Racing +23.216
13) Luca Marini /ITA/ Mooney VR46 Ducati +27.283
14) Andrea Dovizioso /ITA/ WithU Yamaha +27.283
15) Remy Gardner /AUS/ Tech3 KTM +41.107
16) Darryn Binder /RSA/ WithU Yamaha +41.119
17) Fabio Di Giannantonio /ITA/ Gresini Racing +41.349
18) Raul Fernández /ESP/ Tech3 KTM +42.357

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: Gresini racing Ducati

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno