Slovíčko fest v názvu akce je dost trefné. Druhý ročník akce v mušovském autokempu totiž nebyl ani tak typickým motorkářským srazem, jako spíš festivalem pro všechny, kteří milují dvě, ale i čtyři kola a všechno to kolem. Dobří holubi se vracejí, a to platí i u mě. Vloni mě EBF nadchnul, a tak nebyl důvod se sem letos nepodívat znovu. A zklamání mě rozhodně nečekalo. Tahle akce mě fakt baví.

Proč, ptáte se? Předně to prostředí, ve kterém se odehrává. Mušovský kemp je obrovský, a tak se v něm davy lidí ztratí jako nic, což znamená, že na vás akce nepůsobí nijak masově. Kromě vody a nádherného výhledu na Pálavu tady najdete také kouty, kde není po civilizaci ani stopy, pokud potřebujete svůj klid, nebo nedej bože nějakou tu romantiku.

Druhou věcí, která mě na Mušově baví, je program, a to proto, že si vybere prostě každý. Přes den se můžete (pokud se nechcete jen tak poflakovat) vydat do „tržnice”, nechat se svézt vrtulníkem nebo na parníku, kouknout na kaskadéry nebo na americké káry, zahrát si paintball…

Po dva večery se pak na třech pódiích (hlavní, stan a rockabilly stage) vystřídalo víc než třicet kapel různých stylů, takže také nabité menu nabízející pochutiny pro každého. Osobně jsem se hodně zasekl na rockabilly scéně, kde to chlapci mydlili hlava nehlava a tančilo se do vyčerpání.

Speciálně bych chtěl vyzdvihnout vystoupení partičky Pipes and Pints, která nejprve bojovala s výpadky elektřiny pomocí unplugged show a následně předvedla něco, čemu už se snad nedá ani říkat koncert, ale smršť. Chybět jsme samozřejmě nemohli ani na koncertě naší milované dívčí trojice K2, holky opět předvedly, že to v nich je, a rozhýbaly dav.

Součástí Euro Bike Festu je soutěž přestaveb Bohemian Custom Show, o které se dozvíte víc na následující dvoustraně, ale teď bych chtěl zmínit její vliv na celý festival. Má to totiž díky ní ještě jedno kouzlo. Většina motocyklů, které na EBF dorazí, totiž patří lidem, kteří mají ke customům vztah, a tak i mezi stany potkáte dost zajímavých kousků, a hlavně večer máte o čem pokecat, protože s většinou návštěvníků máte o čem diskutovat – o technice. Krom toho se mezi nimi pohybují stovky profíků z českých i zahraničních custom dílen, a všechno se to tak pěkně mísí dohromady.

Zvláštní poděkování bych chtěl vystavit také pořadatelům a Policii ČR za to, že jsem na tomhle srazu mohl v klidu spát, i když jsem neměl motorku na dohled. Jeden by sice mohl říct, že ho to otravuje, ukazovat pořád doklady, ale mě to zase těší, protože jsem osobně prošel třemi kontrolami, a mohl jsem si tak být jist, že na mý motorce nikdo jinej neodjede. A to se počítá.

Letošní Euro Bike Fest bohužel opět zasáhlo počasí, respektive jeho předpovědi, a tak se dostavilo něco málo přes šest tisíc návštěvníků. Ale tahle akce má rozhodně na víc, tak se přijeďte příští rok podívat, je to fakt rock´n´roll weekend.

Foto: Jan Somerauer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno