Společně s podzimem se nám přiblížil konec závodní sezóny Moto GP a zároveň i konec roku. Byť je času stále ještě dost, není od věci se už nyní podívat na některé z těch nejzajímavějších událostí, které nás po Novém roce čekají. Již nyní totiž známe předběžný kalendář Moto GP 2020, informace o dalších pohárech a naneštěstí i jednu negativní zprávu.

Sezóna Moto GP 2020 započne s největší pravděpodobností 8. března v Kataru. Krom toho, že se bude jednat o první závod roku, tak diváci mohou čekat ještě větší atraktivitu díky nočnímu času závodu. Podle současného plánu se jedná o jediný závod, který se v roce 2020 pojede v noci, takže se ho určitě nevyplatí prošvihnout. I o dva týdny později bude dějištěm závodu Asie, konkrétně Thajsko. Na jeden závod se pak světový pohár přesune na americký kontinent. Následně nás čeká prakticky půl roku závodění pouze našincům bližší evropské půdě.

Většinu českých fanoušků samozřejmě nejvíce zajímá tradiční zastávka v České republice. Moto GP by do Brna mělo zavítat uprostřed léta, konkrétně 9. srpna. Slovní spojení „by mělo“ je bohužel namístě, jelikož podobně jako v předchozích letech ani letos není brněnská velká cena hotová věc. V případě, že by se Česká republika musela obejít bez zastávky Moto GP, tak jsou pro české fanoušky nejbližší velké ceny v Německu (21. června) a v Rakousku (16. srpna). Na závěr se také sluší připomenout, že ani letošní sezóna není skončená. Na tradiční grandiózní finále se můžete těšit ve Valencii 16. listopadu tohoto roku. Moto GP bude ve Španělsku samozřejmě končit i za rok prakticky ve stejnou dobu.

Letošní závod ve Valencii je také jedním z posledních, kdy si na své oblíbené motocyklové závodníky můžete vsadit ještě za starých podmínek. K prvnímu lednu 2020 nás totiž nejspíše čeká navýšení daně z hazardu, a to včetně kurzovních sázek.Jestli věříte vládě, že jde o ochranu obyvatel, necháme již na vás. Pravdou ovšem zůstává, že se jedná o jednu z událostí, která zcela jistě ovlivní všechny sportovní fanoušky – motocyklové nadšence nevyjímaje. Plánovaný krok vlády je ovšem opakovaně kritizován, jelikož se mnozí bojí, že jedinou změnou bude přesun sázkařů do jiných zemí. V dnešní době internetu určitě není problém hledat nové a zaujímavé online kasína třeba na Slovensku.

Když se na chvíli ještě vrátíme k závodění, tak se nevyplatí přehlédnout ani pohár vytrvalostních závodů EWC. Ten totiž právě odstartoval svou novou sezónu 2019/2020. Ta poběží stejně jako posledních několik let až do července příštího roku a nedočkavcům tak může pomoci překlenout čekání na závody Moto GP. Série se ovšem naneštěstí letos nepodívá na Slovensko. Nejbližším závodištěm se tak stává opět Německo a to konkrétně 6. června.

Kromě závodění nás samozřejmě čeká i uvedení nové techniky. Technologický pokrok zkrátka zastavit nelze. A proto se ti největší fandové mohou těšit na stroje jako Yamaha MT-03 2020, která vsadila na vskutku agresivní design. Otázkou zůstává, jestli i ve sféře motocyklů budeme moci očekávat nástup alternativních pohonů jako je vodík a elektřina. Přestože takovéto stroje samozřejmě existují, v porovnání s automobilismem jich je stále jako šafránu a nějakému většímu zájmu veřejnosti prozatím unikají. Rok 2020 by toto ale díky rychlému vývoji nových baterií, které jsou asi největší technickou překážkou nástupu elektrického pohodnu, mohl změnit. Vzhledem k tomu, jaké specifikace a možnosti můžeme již dnes vidět u elektrických aut a tím spíš u supersportů, se na tyto potenciální novinky více než těšíme.

Celý rok 2020 samozřejmě nelze shrnout jen do několika málo paragrafů. Doufáme však, že jsme vám přinesli alespoň základní rámcové informace, na co se (ne)těšit. Jako obvykle se navíc všechny novinky dozvíte v průběhu roku na našem webu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here