Francouzský jezdec Fabio Quartararo získal v dnešním závodě Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia-Romagna svůj první titul Mistra světa MotoGP.

Jezdec týmu Monster Energy Yamaha MotoGP Fabio Quartararo dnes předvedl skvělý výkon v závodě Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia-Romagna. Kde obsadil čtvrté místo a hned ve svém prvním roce v továrním týmu Yamaha si zajistil titul Mistra světa MotoGP pro rok 2021.

Quartararo hned na začátku sezony ukázal, že to myslí vážně. Z úvodního debutového pátého místa v továrním týmu si dojel pro skvělé vítězství ve druhém kole v Kataru (GP Doha). V dalším kole, GP Portugalska, ukázal, že to nebyla náhoda.

 

 

Ačkoli se Francouz musel v GP Španělska vyrovnat s náhlým chronickým syndromem ’arm pump‘, tedy karpálu ruky a následnou operací, nenechal se tím zbrzdit. Následovalo dalších osm umístění na stupních vítězů (GP Francie, GP Itálie, GP Německa, GP Nizozemska, GP Štýrska, GP Velké Británie, GP San Marina a GP Ameriky), včetně tří vítězství (GP Itálie, GP Nizozemska a GP Velké Británie).

Působivé výsledky Quartarara v roce 2021 zajistily značce Yamaha 755. umístění na stupních vítězů v premiérové třídě v jubilejním 60. roce účasti společnosti Yamaha Motor Co., Ltd. v Mistrovství světa silničních motocyklů a rozšířily tak rozsáhlý seznam milníků japonského konstruktéra v MotoGP.

 

 

Statistiky & Yamaha

Quartararo zvýšil počet titulů jezdců Yamahy v premiérové třídě na dosavadních 18, z nichž tři získal Lorenzo (2010, 2012 a 2015), čtyři Valentino Rossi (2004, 2005, 2008 a 2009) ve třídě MotoGP, tři Wayne Rainey (1990, 1991, 1992), tři Eddie Lawson (1984, 1986, 1988), tři Kenny Roberts (1978, 1979, 1980) a jeden Giacomo Agostini (1975) ve třídě 500 ccm.

Quartararovy úspěchy v kombinaci s úsilím jeho týmových kolegů také pomohly udržet tým Monster Energy Yamaha MotoGP i Yamahu v boji o letošní mistrovství týmů a konstruktérů, do jehož konce zbývají dvě kola. Quartararo a Franco Morbidelli (jeho bývalý týmový kolega v letech 2019 a 2020 v týmu Petronas Yamaha SRT) se znovu setkali při GP San Marina 2021 v garáži týmu Monster Energy Yamaha MotoGP a chtějí až do posledního kola MotoGP ve Valencii bojovat o týmový a konstruktérský titul.

 

 

Fabio Quartararo

„Pořád tomu nemůžu uvěřit Nemůžu ani mluvit… Je to úžasný pocit. Možná později budu moct mluvit trochu víc. Právě teď žiju svůj sen Je to skvělý pocit, že je tu se mnou i moje rodina, a tak si to dnes večer a až do konce sezony pořádně užijeme.

Samozřejmě jsem nechtěl, aby takhle skončil Peccův víkend, ale jsem rád, že je v pořádku. Teď jsme Mistři světa. Nemám slov a v těle mi už nezbývá žádná tekutina, abych brečel. Je to tak krásný pocit, ale nedokážu ani popsat, co teď cítím. Být na stupních vítězů s velkou částí mé rodiny a s rodinou z okruhu – prostě nemám slov.

MotoGP se jede už docela dlouho. Být prvním Francouzem, který tuto kategorii vyhrál, je úžasné. Jsem šťastný i za Yamahu. Od roku 2015 nevyhráli titul a dnes jsme ho získali znovu. Je to úžasný pocit“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno