Druhý závod kategorie World Supersport 300 v Assenu byl jeden z nejnapínavějších v historii této kategorie.

O vítězství bojovala početná skupinka až do samotného závěru včetně českého jezdce týmu Accolade Smrz Racing, Petra Svobody, který pouhých několik kol před cílem figuroval i na 3. pozici!

Nakonec projel cílem osmý, pouze půl vteřiny za vítězem závodu. Poté však přišla rána od komisařů závodu v podání penalizace, která Svobodu posunula až na 17. pozici. Petr tak skončil i přes svůj fantastický výkon bez bodů. Yeray Saiz Marquez druhý závod dokončil na 18. pozici.

 

 

Jakub Smrž (manažer týmu):

„Yeray se zase zlepšil oproti včerejšku. Úplně mu nevyšel začátek závodu, ale potom doháněl přední skupinu. Petr odjel skvělý závod. Jel celou dobu vepředu, na závěr měl připravený útok na pódiové umístění, ale kluci ve skupině ho vytlačili. Nakonec to bylo osmé místo, ale i tak předvedl fantastický výkon. Po závodě jsme se bohužel dověděli, že dostal penalizaci za track limity. Je to škoda, ale pro nás jel i tak ve předu a bojoval o vítězství, což je důležité. Dostal také 2x long lap do Estorilu. Nějak se s tím popereme a doufám, že to příště bude stejně dobré jako tento víkend.“

 

Petr Svoboda:

„Závod jsem měl skvěle rozjetý, motorka fungovala perfektně a až do konce jsme byli v boji o vítězství. Jak je zvykem v této kategorii, v závěru vždycky probíhají těsné souboje a tentokrát to nevyšlo v náš prospěch, tak z toho bylo až 8. místo, ale velmi těsně za vítězem. Po závodě jsem se dověděl, že mi dali penalizaci, takže místo bodů si vezeme 2x long lap do Estorilu. Je mi to líto za celý tým, protože dneska jsme si zasloužili když ne podium tak alespoň pěknou porci bodů. Děkuji klukům za skvělou práci. Kdo viděl závod, tak zná náš potenciál a příště to už snad vyjde.”

 

 


zdroj: TZ

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno