Dnes dopoledne proběhla v Praze v Autoklubu České republiky oficiální tisková konference, při které bylo oznámeno, že se Filip Salač od příští sezóny stane týmovým kolegou Jakuba Kornfeila.

Filip Salač bude od příští sezóny pravidelným účastníkem v závodech mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3. Filip podepsal s týmem Redox Prüstel GP, takže se stane týmovým kolegou Jakuba Kornfeila. Na mimořádné tiskové konferenci uspořádané v AČR za přítomnosti prezidenta AČR Jana Šťovíčka, předsedy Komise SZM Matěje Smrže, výkonného ředitele týmu Floriana Prüstela a samozřejmě obou jezdců Jakuba Kornfeila a Filipa Salače jsme nemohli chybět.

Jan Šťovíček – prezident Autoklubu České republiky

“Z toho, kdo tu sedí a dle týmového oblečení je jasné, že se Filip Salač v příštím roce připojí k týmu Průstel GP v mistrovství světa silničních motocyklů. Jsme velice rádi, že došlo k této dohodě a že budeme mít dva české závodníky v jednom týmu. To že tu takhle sedíme, je jejich zásluha, protože oni si to vyjeli, pracovali na sobě a hodně toho obětovali, my se jim jen snažíme pomoct.”

Matěj Smrž – předseda Komise SZM

“Myslím, že toto je věc, která u nás nemá obdoby. Měli jsme jezdce v různých třídách mistrovství světa, ale abychom měli dva jezdce v jednom týmu, to tu ještě nebylo. Věřím, že nám to přinese pozitiva do budoucna. Oba kluky znám ještě z dřívějška a mám s oběma dobré vztahy. Jsem velice rád, že pan prezident a Autoklub začíná navazovat spolupráci ve Španělsku. Co se týče České republiky, tak tu máme několik akademií, které vychovávají malé závodníky. Tyto akademie by měly otevřít dveře ostatním a věřím, že nalezneme další kluky, kteří půjdou ve stopách Filipa a Kuby.”

Florian Prüstel – výkonný ředitel týmu Redox Prüstel GP

“Je pro mě čest, že jsem sem mohl přijet a oznámit, že budeme mít v týmu v příštím roce dva české jezdce. V našem týmu jsme měli jezdce z různých zemí a nyní to budou dva Češi. Filipa jsme sledovali dlouho a prokázal své schopnosti. Letos bojujeme o titul mistra světa s Marcem Bezzecchim a v příštím roce očekáváme, že Kuba bude bojovat na čele a Filip bude nováčkem, který se bude učit. Nadále budeme jezdit s tovární podporou KTM, protože s nimi máme úspěch.”

Jakub Kornfeil

“Jsem moc rád, že mám po tolika letech českého parťáka vedle sebe. Filipa sleduji od dob, kdy začínal v minibicích a je fajn, že se posouvá nahoru. Je také dobře, že se v týmu nebude mluvit jen anglicky, italsky nebo německy, ale že zazní i čeština. Na příští sezónu se těším a je dobře, že nám tým zůstane stejný a budeme moci dál bojovat vpředu.”

Filip Salač

“Je  určitě skvělé, že jsme se domluvili na příští rok, že pojedu v Moto3. Začíná se mi splňovat můj sen. Je to dlouhá cesta, nyní je mi šestnáct a od mých začátků to hodně uteklo. Na příští sezónu se těším, ale nyní se chci soustředit na zbytek letošní sezóny a poté na přípravu do sezóny další. Je skvělé, že budeme dva Češi v týmu. Uvidíme, jak se mi povede, ale po Grand Prix v Brně vím, že dokážu bojovat vpředu. V příštím roce budeme mít výborný materiál, podporu od KTM, takže se na to těším. Možná, že kvůli tomu na nás bude větší tlak, protože se budou očekávat výsledky, ale naopak víme, že budeme mít šanci bojovat o přední příčky.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno