Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se tento víkend rozjela další Velká cena silničních motocyklů, při které se jedou i závody seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup. V něm je pravidelným účastníkem Filip Salač, kterého během prvního dne potrápila technika, ale nakonec se i přes to dostal do třetí řady.

Předposlední kolo letošní sezóny Red Bull MotoGP Rookies Cupu se dnes rozjelo na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu. Závodníci měli dnes na programu volné tréninky a na závěr dne i kvalifikaci, ve které se rozhodovalo o postavení na startovním roštu pro zítřejší závod. Oproti standardním dvěma závodům jezdce v Misanu čeká jen jeden závod.

Páteční program na okruhu v Misanu začal prvním volným tréninkem. V něm Filip Salač na úvod zajel čas 1:49,131, takže se zařadil na třetí místo. Se zlepšujícími se podmínkami na trati se v každém dalším kole zrychlovalo a Filip si nejprve vylepšil čas na 1:48,478 a trénink nakonec ukončil s časem 1:47,526. Tím si zajistil sedmou pozici, i když bylo jasné, že je nutné se do druhého tréninku zlepšit.

“V prvním tréninku jsme se snažili co nejlépe nastavit motorku a seznamoval jsem se s tratí, protože jsem tady byl naposledy v loňském roce. Celý trénink jsem jezdil sám a nakonec z toho bylo sedmé místo. S pozicí jsem nebyl spokojený, ale s motorkou ano,” tak zhodnotil Filip první seznámení se s tratí.

Nejprve to vypadalo, že se druhý trénink odjede na mokré trati, ale nakonec se předpověď deště nevyplnila a mohlo se jet na slickách. Filipovi hned na začátku vypověděla službu motorka, takže musel jet na náhradní. Kvůli tomu o druhý trénink prakticky přišel a nastal shon s úpravou náhradní motorky do kvalifikace.

“Do druhého tréninku jsme přitvrzovali předek, ale bylo to k ničemu, protože po nastartování motorky mi to dvakrát zhaslo. Věděli jsme, že něco není v pořádku. Po čtyřech kolech jsem zajel do boxů, protože výkon motoru hodně klesl. Poté jsem dostal jednu z náhradních motorek, která má sériové nastavení (jinak řidítka, řadičku atd.). Trénink jsem jen dokroužil, abych najel kola.” To se také podepsalo na výsledku, když Filip skončil na 18. místě s časem 1:47,751.

Páteční program v Misanu ukončila kvalifikace. V necelé hodinové pauze to byl boj s časem, protože se musela rychle předělat nová motorka, aby si mohl Filip zajet co nejlepší startovní pozici. V ní v šestém kole zajel čas 1:46,126, který ho zařadil na čtvrté místo. Svůj čas si v závěru kvalifikace nezlepšil a několik soupeřů ho překonalo. Do zítřejšího závodu nakonec odstartuje z prostředku třetí řady z 8. pozice. Opět se ukázalo, jak je startovní pole velice vyrovnané, protože jsou mezi jezdci rozdíly v tisícinách a očekáváme, že to bude zítra těžký závod.

“Do kvalifikace jsme se novou motorku snažili přizpůsobit, aby byla jako ta moje. Měli jsme na to jen hodinu, takže se nestihlo všechno. Nebylo to ještě úplně ono a měl jsem problémy s předkem. Dnes jsem vlastně zajel jen jeden trénink a rovnou šel do kvalifikace. V ní jsem jezdil většinou sám a nakonec dojel osmý. S pozicí nejsem spokojený, ale na to, o kolik méně proti ostatním jsem toho najezdil, je to dobré. Do závodu uděláme nějaké změny a doufám, že budu moci bojovat o vítězství,” dodal Filip na závěr před zítřejším závodem, který je vypsaný na 17 kol. Start bude v 16:30.

Foto: Vladimír Karban

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno