Čtrnáctým letošním podnikem seriálu MotoGP je o tomto víkendu Velká cena Valencie. Nechybí zde ani kategorie Moto3 se stájí Rivacold Snipers Team, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Ten zde bohužel loňský senzační výsledek nezopakuje. V tréninku upadl a závodní víkend pro něj skončil.

Páteční program začal na okruhu ve Valencii prvním volným tréninkem. V něm bohužel český zástupce objel pouze tři kola, ve čtvrtém upadl a musel být převezen do lékařského zařízení. Při následných vyšetřeních lékaři odhalili tekutinu na plicích, Filip tak bude muset místo závodu podstoupit léčbu.

 

 

Měl jsem velký pád. Hodně jsem se uhodil do hlavy, moc si toho tedy nevybavuji. Mám silně naražená žebra, ale zlomená nejsou. Při vyšetření na CT byla zjištěna voda a krev v plicích, momentálně tedy ležím v nemocnici a čeká mě hrudní drenáž. Děkuji všem za zprávy, snad budu brzy v pořádku,“ sdělil Salač z nemocničního lůžka.

Filip má na uzdravení týden, poté seriál MotoGP pokračuje posledním závodem v Portugalsku. Nezbývá tedy, než popřát českému reprezentantovi brzké uzdravení a návrat na motocykl.

 


zdroj TZ, foto: Rivacold Snipers Team/fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno