Dnešní motocyklová Grand Prix Austrálie mohla pro Filipa Salače skončit nejlepším výsledkem kariéry, když se po startu z 19. místa dostal až na čtvrtou pozici a jel o stupně vítězů. Kvůli chybě soupeře však šachovnicový prapor neviděl. I přes to závod hodnotí jako doposud nejlepší.

Sedmnáctá Velká cena letošní sezóny šampionátu MotoGP je minulostí a oproti předchozím dnům bylo dnes na Phillip Islandu na závody stabilní počasí. Filip Salač měl hned od ranního zahřívacího tréninku dobré tempo. I s použitými pneumatikami byl konkurenceschopný a s časem 1:37,797 obsadil 12. místo se ztrátou jen 0,386 s.

Do závodu vypsaného na 23 kol Filip Salač startoval z 19. místa. Jak je pro třídu Moto3 typické, jelo se ve velké skupině a v ní český závodník postupně získával jedno místo za druhým. Nakonec se dostal až na čtvrté místo a byl přímým konkurentem v boji o stupně vítězů. Chyba jednoho ze soupeřů ale znamenala pád ve čtvrté zatáčce a tím zhasly veškeré naděje pro dobrý výsledek. Filip motorku zvedl, ale dojel jen do boxů a odstoupil.

Předposlední Grand Prix této sezóny se jede již příští víkend od 1. do 3. listopadu 2019 na okruhu Sepang v Malajsii, kdy jde o poslední zámořský okruh.

Filip Salač

“Dnes ráno jsem měl ve Warm Upu dobré tempo a po sobě jsem zajížděl velice dobré časy. Na rozdíl od ostatních jsem jel na použitých pneumatikách, takže jsem věděl, že jsme do závodu připraveni, což jsme také byli. Trénink jsem ukončil na 12. místě. Do závodu jsem skvěle odstartoval a každé kolo jsem se posouval o pár pozic vpřed. Jelo se mi dobře a také se mi dobře předjíždělo. Osm kol do konce závodu jsem byl na čtvrtém místě, ale jeden jezdec přebrzdil zatáčku, narazil do mě a já spadl. Moc mě to mrzí, protože jsem mohl v tomto závodě získat svůj nejlepší výsledek. Ten závod i tak beru, že jde o nejlepší závod mojí kariéry. Jsou to jen závody, tohle se stává, ale přesto mě takový konec mrzí. Věřím, že v Malajsii a na dalších závodech to bude lepší. Vím, že na to mám, abych byl vpředu a jsem za to rád. Děkuji moc všem, co mě podporují a věří mi.”

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)