Se šestou Velkou cenou se šampionát MotoGP přesunul do italského Mugella. Filip Salač se dnes na své KTM vůbec necítil tak, jak by potřeboval, takže věří, že to do zítra s týmem zlepší.

Mistrovství světa silničních motocyklů se na tento víkend přesunulo do Itálie, kde se jede Velká cena na okruhu Mugello. Známá a mezi jezdci oblíbená trať všechny přivítala slunečným počasím, takže se všichni mohli naplno pustit do práce. Filip Salač chtěl navázat na povedený víkend v Le Mans, ale nakonec se ukázalo, že to nebude tak jednoduché.

Filip Salač celý den s týmem Redox Prüstel GP pracoval na nastavení motorky a i přes spoustu změn se zatím nepodařilo najít takové nastavení, se kterým by se na své KTM cítil dobře. Problémy byly hlavně při nájezdech do zatáček. I přes to dokázal během dne zrychlit o jednu vteřinu a den ukončit na kombinovaném 22. místě s časem 1:58,835 a ztrátou 1,368 s.

Filip Salač

“Od prvního výjezdu na trať motorka nefungovala tak, jak jsem chtěl, takže jsem se s ní pral. Při druhém výjezdu trochu pomohly nové pneumatiky, ale pořád to nebylo ono. To se odrazilo na celkovém výsledku a skončil jsem na 25. místě. Ve druhém tréninku jsem se jezdecky zlepšil v místech, kde jsem věděl, že se dá přidat, nicméně pořád nejsem spokojený s nastavením motorky a necítím se na ní dobře. Během dne jsme zkoušeli docela velké změny, ale ty nefungovaly. S předkem se nic nestalo a naopak se to zhoršilo vzadu, takže musíme dál pracovat a pro zítřek najít něco jiného. Věřím, že to bude lepší a pro zítra s tím něco uděláme, protože teď nejsem spokojený a motorka nefunguje tak, jak bych chtěl. Všem moc děkuji za podporu.”

Harmonogram třídy Moto3 Gran Premio d’Italia Oakley (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 1. 6. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 2. 6. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00)

Foto: Redox Prüstel GP Team (Ronny Lekl)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno