Sobotní kvalifikační tréninky nás doprovázelo stejně deštivé a chladné počasí, jako tomu bylo včera, při volných jízdách. V prvním kvalifikačním tréninku jsme se potýkali s problémem “nových” pneumatik, a tak Filip nakonec odjel celý trénink na starých.

V druhém tréninku se počasí ještě zhoršilo a nešli zajíždět tak dobré časy jako v prvním tréninku. Ke konci dostal Filip lehký highsider a tím pro nás druhá kvalifikace předčasně skončila. Naštěstí je Filip i motorka v pořádku a Filip už se nyní koncentruje na zítřejší závod.

Filip o své kvalifikaci :

“Na první kvaldy jsem vyjížděl na ojetých pneumatikách, na kterých se mi povedlo hned v úvodu dostat na první pozice. Po domluvě s mechaniky jsem po pěti odjetých kolech zajel do boxu na výměnu a těšil se na progres. Bohužel jsem ale neměl grip na zadním kole, což se nezměnilo ani při opakované snaze o přenastavení podvozku. Ve chvíli kdy jsem začal ztrácet nervy, mechanici zjistili, že jsme dostali starou pneumatiku z roku 2013. Vrátili mi původní a i s tímto handicapem jsem dokázal v posledním rozjetém kole zajet tři nejrychlejší mezičasy. Bohužel mi v takto rozjetém kole vjel do ideální stopy jiný jezdec a skončil jsem celkově na 7. místě.

Byl jsem hodně naštvaný a zároveň nabuzený do druhé kvalifikace. Jen co jsme ale vyjeli, začalo hodně pršet a bylo jasný, že časy se už moc nezmění. Sice se mi dařilo držet na předních místech, ale pak jsem nečekaně dostal highsider a tím pro mě kvalifikace skončila. I přesto jsem zůstal čtvrtý ve své skupině, což celkově stačilo pouze na 14. místo na startovním roštu.”


Filipa a jeho tým můžete podpořit a sledovat na Facebooku …ZDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno