Patnáctým letošním podnikem seriálu MotoGP je o tomto víkendu Velká cena Portugalska.

Nechybí zde ani kategorie Moto3 se stájí Rivacold Snipers Team, ta se bohužel bude muset obejít bez českého reprezentanta a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filipa Salače. Zranění z posledního závodu ve Valencii mu neumožňuje do posledního závodu sezóny odstartovat.

Připomeňme, že český talentovaný jezdec při pátečním tréninku ve Valencii upadl a po lékařském vyšetření mu lékaři odhalili tekutinu a krev na plicích. Právě tento problém sehrál klíčovou roli také o necelý týden později při rozhodování o startu na závěrečném podniku letošní sezóny.

 

 

Strašně mě mrzí, že nemohu jet poslední závod sezóny, ale nebylo na výběr, protože lékaři mi nepovolili startovat kvůli tekutině a krvi na plicích po pádu z minulého týdne. Kdybych dostal další ránu do zad, nebo lehčí úder do hrudníku, mohlo by mi to začít zase krvácet. To by byl velký průšvih. Z tohoto důvodu tedy nemohu o víkendu závodit. Moc mě to mrzí, poslední závod je poslední závod, chtěl jsem sezónu dokončit v Portimãu, kde jsem již jel a hodně jsem se tam nyní těšil. Na druhou stranu mi až tak o moc nejde, tudíž je rozumnější nejet a neriskovat. Tady by byl ten risk bohužel hodně velký, žádný z lékařů start nedoporučoval, a nakonec mi to i zakázali. Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem za tento rok, nebyl dle představ, ale uvidíme, jaký bude ten příští. Osobně už se těším na zimní přípravu, teď se dám dohromady a potom začnu tvrdě makat na další sezónu,“ sdělil zklamaný Salač.

Volné místo v týmu po Filipovi se rychle obsadilo. Prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček bojoval o to, aby čeští fanoušci nepřišli o svého zástupce a mohli při nedělním závodě sledovat ve startovním poli jiného českého reprezentanta. „Chtěl jsem, aby Filipa nahradil český jezdec, třeba Ondřej Vostatek, který je rozjetý z juniorského mistrovství světa kategorie Moto3. Bohužel právo volby náleží týmu a ten se rozhodl pro Španěla Adriána Fernándeze,“ okomentoval zákulisní jednání s italským týmem prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Pro Filipa tak sezóna 2020 skončila předčasně, těšit ho může alespoň fakt, že má s Rivacold Snipers Teamem platnou smlouvu i na rok 2021 a po uzdravení se tak může rychle vrátit do sedla svého motocyklu v rámci zimní přípravy na příští sezónu.

 

 


zdroj: TZ, foto: Rivacold Snipers Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno