V neděli 19. září vyvrcholil letošní čtrnáctý letošní závod světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v Misanu.

V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z deváté řady a v prvních kolech se propracoval až na bodované pozice. Po kontaktu s jiným jezdcem bohužel musel zajet do boxů a odstoupit.

Ranní warm-up znamenal pro Filipa osmnácté místo a spokojenost před závodem. „Warm-up nebyl úplně špatný, motorka docela fungovala. Jel jsem poměrně stabilní časy,“ popsal dopolední část neděle Salač. V závodě se českému zástupci podařila úvodní kola a posunul se o několik pozic dopředu.

Ve třetím kole se probojoval na poslední bodovanou patnáctou pozici a zapojil se do soubojů ve skupince o třinácté místo. Pak bohužel narazil do jednoho ze soupeřů, který jel kvůli problémům příliš pomalu a poškodil motocykl. Rozsah poškození bohužel neumožňoval Salačovi pokračovat v závodě.

 

 

Filip Salač:

„Do závodu jsem neměl úplně dobrý start, ale začal jsem se postupně posouvat dopředu. Bohužel dva jezdci před mnou v prvním kole dostali highsider a musel jsem ubrat, tím mě řada jezdců předjela. Potom jsem bojoval o nějaké dvanácté místo, daleko od první skupinky. Race pace nebyl o moc pomalejší, jen o pár desetin na kolo.“

„Bohužel sedm kol před cílem jednomu z jezdců na zadní rovince chcípla motorka a já jsem do něj zezadu narazil. Jsem rád, že jsem nespadl, ale jinak jsem dost smutný, protože motorka nebyla schopna dál pokračovat. Měl jsem prasklé kolo, ohnuté vidle, vytrženou hadičku od přední brzdy a bouchlo mi to přední gumu. Štěstí, že jsem nespadl, ale je to smůla, co se zase stalo. Do příštího závodu musíme zapracovat na kvalifikaci a mít hlavu vzhůru. Chtěl bych poděkovat všem, kteří při mně stojí a podporují mě.

Kolotoč MotoGP teď čeká jeden víkend pauza. Poté se jezdci utkají o další světové body při Red Bull Grand Prix of the Americas. Jak se zde Filipovi bude dařit, to se dozvíme v neděli 3. října.

 

MOTO3

1/ Pedro Acosta (ESP, KTM)   210 bodů
2/ Dennis Foggia (ITA, Honda)  168 b.
3/ Sergio García (ESP, Gas Gas)  168 b.
4/ Romano Fenati (ITA, Husqvarna) 134 b.
5/ Jaume Masiá (ESP, KTM)  122 b.
6/ Niccoló Antonelli (ITA, KTM)  118 b.
7/ Darryn Binder (RSA, Honda) 114 b.
8/ Ayumu Sasaki (JAP, KTM)  93 b.
9/ Andrea Migno (ITA, Honda)  84 b.
10/ Izan Guevara (ESP, Gas Gas) 76 b.
…17/ Filip Salač (CZE, KTM) 46 b.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno