Oficiální tisková informace Dorna WorldSBK Organization

Po vážné havárii v prvním závodě mistrovství světa FIM Supersport 300 během portugalského závodu na Autodromo Internacional do Algarve s velkým zármutkem oznamujeme, že jezdec Victor Steeman (MTM Kawasaki) zemřel

Victor Steeman byl ve 14. zatáčce zapleten do incidentu s více jezdci a závod byl okamžitě zastaven červenou vlajkou. Na místo ihned dorazil zdravotnický personál a záchranná vozidla. Jezdec byl ošetřen na trati a v lékařském středisku okruhu, poté byl převezen vrtulníkem do nemocnice ve Faru.

Přes veškerou snahu zdravotnického personálu okruhu, maršálů a zaměstnanců nemocnice Steeman bohužel svým zraněním podlehl.

V prohlášení Viktorovy rodiny se uvádí:
„Nyní se stalo něco, čeho jste se jako rodiče motocyklového závodníka vždy obávali. Náš Victor nemohl tento poslední závod vyhrát. I přes nesnesitelnou ztrátu a zármutek jsme nesmírně hrdí na to, že se s vámi můžeme podělit o to, že náš hrdina svým odchodem dokázal zachránit 5 dalších lidí tím, že daroval své orgány. Rádi bychom všem poděkovali za to, jak jste s námi v posledních dnech žili. Náš Viktor nám bude nesmírně chybět.“

Victor Steeman prožíval vynikající sezonu šampionátu FIM Supersport 300 2022 a do portugalského kola Pirelli vstupoval s šancí na zisk titulu mistra světa. V letošní sezóně si připsal čtyři vítězství, pět umístění na stupních vítězů a tři pole position a ze čtrnácti závodů získal dvanáct bodovaných umístění.

Do historie se zapsal také pole position na okruhu Barcelona-Catalunya, čímž se stal jezdcem s největším počtem pole position ve třídě World Supersport 300.

Rodina FIM, Dorna Group a Autodromo Internacional do Algarve vyjadřují hlubokou soustrast Viktorově rodině, přátelům, týmu a blízkým.