Už zítra, v sobotu 3. listopadu 2018, se pražská O2 Aréně opět zatřese v základech, protože tu vypukne již 18. ročník oblíbené show FMX Gladiator Games. Ještě předtím byly na tiskové konferenci oznámeny novinky, na které se můžeme těšit.

Freestyle motokrosová show FMX Gladiator Games letos slaví již 18. ročník a ještě předtím, než se v 3. listopadu v 17:30 vše naplno rozjede, organizátoři nám pověděli trochu víc, co na letošek chystají.

“Letos je to 18. ročník v roce 2018 a každoročně přemýšlíme o tom, čím bychom mohli tuto show vylepšit a jak klukům udělat lepší podmínky. Myslím, že letos bude z hlediska produkční části velice zásadní obrovské pódium s 400 metry ledkových obrazovek. To je podle mě srovnatelné s velkými koncerty velkých kapel. Myslím, že díky tomu bude show krásně dobarvená a bude to velkolepé,” řekl na začátek tiskové konference Marek Rejman. “Samozřejmě, že velice důležitou částí jsou jezdci světové špičky. Máme tu tři mistry světa, vítěze světových prestižních závodů a je jasné, že chystají skvělé triky. Jedním z vrcholů budou určitě bratři Podmolové, ale k tomu víc poví sám Libor. Každý rok jsme se snažili připravit co nejlepší show pro diváky, aby si to užili a aby se Praha zase dostala na mapu. Chtěl bych také poděkovat Martinovi Koreňovi, který letos organizoval spoustu věcí, včetně toho, že si vymyslel nový systém naší head to head soutěže.”

Právě na zmíněné změny v soutěži hned poté Martin Koreň přiblížil. “Vymysleli jsme unikátní formát závodů. Jsou to Gladiator Games a stejným způsobem k tomu přistupujeme. Hlavní myšlenka je ta, že vítěz bere vše a druhé místo je stejné, jako osmé místo. Osm jezdců bude hned po skončení tiskové konference rozlosováno do formátu head to head a seřadíme je do pavouka. Hlavní myšlenka je v tom, že když budou jezdci postupovat ze čtvrtfinále a semifinále dál, tak nesmí opakovat triky. Touto myšlenkou přivedeme do naší show nový zajímavý prvek a diváci uvidí velmi bohatou a širokou skupinu triků. Zároveň jezdci budou muset hodně taktizovat a promýšlet, jaké triky ve kterém kole použijí. Pokud se dostanou do semifinále a tam poté vypadnou, tak už je pak jedno, co umí protože jde o vítěze. Ve finále opravdu zůstane ten, který bude mít 20 silných triků a ten se stane vítězem letošních FMX Gladiator Games.”

“Díky tomu, že nevíme, kdo co zajede, tak se může vítězem stát kdokoliv. Hlavní cenou je kožený krunýř v gladiátorském stylu a také hodinky Perrelet v hodnotě 5 300 Euro. Myslím, že jde o hodně, že do toho kluci půjdou naplno a uvidíme zajímavou soutěž s unikátním formátem, který nikde ve světě není. Na letošní ročník se snad těším víc, než kdy předtím. Máme větší plochu a díky tomu více prostoru na dobržďování, rozjezdy a skoky budou o trochu větší. Kluci také budou mít více času na to, aby triky dotahovali a hodně se těším na nový formát.”

Martin Koreň poté představil jednotlivé závodníky, kteří se spolu s ním utkají o titul 18. gladiátora. Pro něj jde o 16. ročník, kterého se účastní na motorce, navíc bude i vypomáhat s odborným komentářem Ondřejovi Novotnému. Tiskové konference se zúčastnili: Davide Rinaldo (2x v Praze), Petr Pilát (loňský vítěz), Davide Rossi, Remi Bizouard (3x mistr světa), Luc Ackermann (průběžné vedení MS 2018), Libor Podmol (mistr světa, vítěz X Games), Pat Bowden (v Praze poprvé, vítěz nejlepšího triku na Nitro Circus, s Davidem Rinaldem předvedou synchronní front flip tsunami), František Máca (salto vpřed, vlastní kombinace), Matěj Česák, Ryan Brown (loni poprvé na GG) a Jason Cesco (sněžný skútr). Tiskovky se nezúčastnili Filip Podmol, který ještě doma točil dokument o Gladiator Games a také Daniel Bodin, který byl na dlouhé cestě ze Švédska.

Libor Podmol

“Jsem rád, že jsme se tu po roce sešli. Těším se hlavně na to, že si s kluky zajezdím. Je to pro nás svátek se v tom zimním počasí jednou za rok sejít a zajezdit si před vyprodanou O2 arénou. Díky moc Markovi, že tuto věc dal do kupy a tento sport je v Čechách tam, kde je. V závodech se budeme s bráchou snažit co to jde, ale v poslední době jsme se hlavně soustředili na dvojité salto vedle sebe. Doma jsme to zkoušeli do molitanu. Já mám tak 80% úspěšnost a bratr tak 90%, ale tady to budou naše první double flipy na dopad, takže to bude zážitek pro nás všechny. Kromě toho tady se všemi těmito kluky také pokřtím svou druhou knihu Deník Libora Podmola 2, u které jsem opravdu rád, že je dokončená.”

Petr Pilát

“Moc se těším. Každý rok jsou Gladiatoři takovým vrcholem sezóny. V podstatě je to také ukončení sezóny. Z mistrovství světa nás čekají už jen dva závody do konce roky a právě tato akce byla vždy třešničkou na dortu. Párkrát se mi tu povedlo i vyhrát, takže se těším. Mám srdce závodníka a jedu sem ukázat to nejlepší. Doufám, že mě to bude bavit jako každým rokem. Když jsem slyšel o připravovaných změnách, tak se jich nemůžu dočkat. Trať je skvěle postavená a myslím si, že to bude parádní. Z nového formátu mám opravdu radost a možná, že se to zalíbí a vznikne z toho nové hodnocení i třeba v mistrovství světa. Myslím, že když nebudeme moci opakovat triky v dalších jízdách, tak to bude velice zajímavé. Uvidíme, jaké nám to přinese pocity a jak na to budou koukat diváci. Říkal jsem si, že je to opravdu hodně skoků. Na mistrovství světa každému stačí +- 8 – 9 skoků a hotovo a tady jich budeme muset dát dvacet, takže sám jsem zvědavý, co tam budu vymýšlet, bude to sranda.”

Libor Podmol k novému formátu také krátce pověděl:

“Také se mi to líbí, ale zároveň je to riskantní. Všichni z nás na velkých závodech děláme kolem deseti velkých triků, které umíme víceméně všichni. Ty si teď musíme fikaně rozložit do tří jízd, abychom vždycky postoupili. Když si něco schováme na finále a vypadne se předtím, tak je to na nic a když se vše vystřílí už ve čtvrtfinále, tak už nic nezbude na finále a to také není dobře. Sám nevím, zda začít jednoduše nebo na to hned tlačit. Martin navíc říkal, že my se na sebe nebudeme moct dívat, což je důležité, protože od sebe nebudeme okoukávat a taktizovat. Bude to zajímavé a vyhrát může kdokoliv.”

Martin Koreň k tomu dodal: “Tato myšlenka jde ve spojení skutečných gladiátorů. V tomto formátu se tomu nejvíce přibližujeme v tom, že když v Koloseu zbyly poslední dva gladiátoři, tak každý měl nějaký hendikep, než druhý a oba museli ukázat opět to nejlepší proti sobě. Pokud některý z jezdců vystřílí své nejlepší triky už před finále, tak do něho přichází docela odzbrojený. V tom se nám líbí myšlenka, že to přivádíme blíže k filozofii Gladiátorských her.”

FMX Gladiator Games také navazují na předchozí ročník a věnují šek v hodnotě 100 000 Kč nadačnímu fondu armádě České republiky. Marek Rejman k tomu pověděl víc: “Většina z vás ví, že je to již čtyři roky vzad, kdy tuto show věnujeme armádě ČR a našim veteránům. Letos bohužel v Afghánistánu padli naši vojáci, což je velice smutná zpráva, ale je to realita dnešních dní. Svět se někam vyvíjí a my musíme být připraveni. Slavili jsme 100 let republiky/státnosti a já si myslím, že je to velice významné datum. Pro nás to určitě znamená odpovědnost. Samozřejmě, že dnes žijeme ve světě, kde všichni chtějí mít práva, ale málokdo chce mít povinnosti a odpovědnost. My opět letos budeme věnovat vojenskému fondu solidarity finanční částku 100 000 Kč. Je to více, než jsme dávali loni, protože si myslíme, že si to situace žádá. Je to symbolický dar, ale věnovali jsme také vstupenky vojákům a zítra tu s námi bude přes 200 aktivních vojáků. Bude nám velkou ctí, že právě naši show navštíví rodiny padlých vojáků. Bereme to jako obrovskou odpovědnost a moc si vážíme práce, kterou vojáci pro naši zemi dělají.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno