Freddie Spencer se svými výkony a talentem zapsal do historie MotoGP a právě o své kariéře krátce promluvil v pořadu Grand Prix.

“Fast” Freddie Spencer je jedním z nejlepších jezdců historie Grand Prix. V roce 1983 získal svůj první titul mistra světa ve třídě 500 ccm a stal do té doby nejmladším jezdcem, který toho dosáhl. To ale nebylo všechno, svými výkony na to v dalších sezónách navázal a o dva roky později oslavil dva tituly najednou. I když se jezdci z jihu USA podařilo získat tituly ve třídách 500 ccm a 250 ccm v jedné sezóně, sám říká, že by tomu nevěřil.

“Začal jsem jako dítě ve státě, kde jsme ani neměli závodní trať. Ve skutečnosti jsem v louisianské síni slávy jediným člověkem z motorsportu,” pověděl v roce 2009 při přebírání ceny, ke které osm let poté přidal také ocenění “Legendy MotoGP” od FIM.

“Neměli jsme tady závodní trať a já jsem se díval na obrázky v časopise a cítil, že bych měl začít závodit. Když mi bylo 11 let, tak jsem se zeptal otce, zda mi pořídí závodní silniční motorku. V našem okolí na jihu USA jsem byl jediný. Jako dítě jsem dostal příležitost závodit na dirt tracku a poté jsem přešel na větší motorky na čtvrtmílovém oválu. Nicméně nejvíce jsem se toho naučil na naší zahradě, všechno co vím o porozumění pohybu na motorce a jízdě v terénu.”

Freddie Spencer prožil svou první kompletní závodní sezónu v Grand Prix v roce 1982, kdy jezdil na Hondě s podporou HRC. Předtím odjel jen dvě GP v letech 1980 a 1981, než se dostal k továrnímu stroji. “Znal jsem jen jednu trať, kterou byl Silverstone. Ostatní pro mě byly nové. Úplně nová motorka, úplně nový tým, takže křivka učení byla opravdu dramatická. Máte závodit na pětistovce, na které jste nikdy nejel, ani ve Spojených státech nebo v jiné sérii. Z tohoto pohledu jsem neměl žádné výsledky. Přišel jsem z ničeho rovnou do pětistovek.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno