Závodní ředitel italské továrny Ducati hovořil o možné transformaci MotoGP s ohledem na přechod k jiné technologii motorů. Eko-benzín nebo elektrika?

Téma budoucnosti spalovacích motorů i budoucnosti královské kubatury MotoGP je velkým tématem. Poté, co se k této věci vyjádřil Lin Jarvis, zaujal své stanovisko i závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’IGna. Dle jeho slov zatím není stanovena konkrétní strategie, ale nápady jsou již na stole.

„Je těžké v této věci říkat něco konkrétního, ale myslím si, že musíme naše motorky a technologie i nadále vyvíjet. Nemůžeme zůstat na opačné straně než celý svět a jít jiným směrem, ale těžko říct, jakým směrem se MotoGP za 5 let vydá,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Poté pokračoval slovy: „Musíme udělat významné změny, nikoliv symbolické. Mám nějaké nápady, ale nejdříve je musíme probrat s ostatními výrobci. Již nyní je ale jasné, že elektrické motorky mají výrazné limity, co se týče váhy a baterií. Takže s technologiemi co máme nyní, je nepravděpodobné že by nahradily MotoGP. Musíme vyhodnotit všechny možné varianty.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: ducati media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno