K aktuální situaci několika zrušených závodů a také vyhlídkám do budoucna se nyní vyjádřil i závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna. Dle slov tohoto muže je již v současné situaci téměř jasné, že letos nebude reálné odjet všech zbývajících 19 závodů dle aktualizovaného kalendáře.

„Snahou Dorny po zrušení Kataru bylo udržet v kalendáři co největší možný počet závodů, ale myslím si, že s ohledem na vývoj situace již tohle není tématem. Já osobně si myslím, že je to nemožné. Předtím ještě nikdo nevěděl, s jak vážným problémem se potýkáme. Musíme se na to dívat zdravým rozumem,“ řekl Gigi Dall’Igna.

 

 

Poté pokračoval slovy: „Nemyslím si, že by byl celý šampionát zrušený, v zájmu každého je letos závodit. Je možné, že odjedeme 13 závodů nebo dokonce ještě méně, ale já osobně bych se za takový šampionát nestyděl ani v případě, že by bylo jen 10 závodů. Stále by to bylo mistrovství světa. Myslím si, že s ohledem na aktuální situaci je možné změnit pravidla a snížit minimální počet závodů třeba na 10.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno