Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna, prohlásil, že pneumatiky dělají v letošní sezoně mezi jezdci velké rozdíly. A dosavadní výsledky jeho slova podporují

V letošní sezoně jsme se již v několika závodech královské kubatury MotoGP setkali s tím, že si jednotliví jezdci stěžovali na problémy s pneumatikami Michelin. Asi největší problémy doposud nastaly v americkém Austinu, kam Michelin přivezl tvrdší směs svých pneumatik.
 
K charakteristikám pneumatik Michelin i problémům, které zde v průběhu letošní sezony nastaly, se vyjadřoval i ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna. Dle slov tohoto zkušeného inženýra si také s ohledem na přechod k pneumatikám Michelin musela řada jezdců zvykat na zcela jiný styl.
 
 
„Pneumatiky se v posledních těch měsících opravdu hodně změnily a není to snadné pro žádného z jezdců. S tím, jak se gumy vyvíjejí, je potřeba také neustále upravovat nastavení motocyklu. Někteří jezdci to mají jednodušší, protože se dokáží adaptovat rychleji, než ostatní. Celkově je zde také velký rozdíl v tom, jaký jezdecký styl daný závodník používá. Letos mají výhodu ti, kterým seděl styl na dvěstěpadesátkách, protože je třeba zatáčky projíždět rychle a na výjezdu přidávat čistě plyn. Ti, co byli v loňském roce zvyklí rychle narovnat motorku a na výjezdu dát plný plyn, mají letos problém,“řekl Gigi Dall’Igna.

Foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno