Gigi Dall’Igna hovořil o cílech Ducati pro rok 2020 a zároveň dodává, že klíčem k úspěchu je najít cestu, jak porazit Hondu a Márqueze.

U italské Ducati již od roku 2007 čekají na mistrovský titul, kterému sice několikrát byli velmi blízko, ale Andrea Dovizioso skončil nakonec vždy druhý. Jak nyní prohlásil závodní ředitel Ducati, pan Gigi Dall’Igna, titul je ale to jediné, co se ve skutečnosti počítá.

Zároveň ale tento zkušený konstruktér přiznává, že není vůbec snadné konkurovat japonským výrobcům stejně tak jako v poslední době téměř neporazitelnému Márquezovi. Gigi si je ale také dobře vědom toho, že pokud chtějí titul, musejí najít cestu, jak Marca a Hondu porazit.

Márquez je pro všechny ostatní referenčním bodem. Má odlišný jezdecký styl, což jej ve spoustě případů dostává do výhody vůči ostatním. Ostatní jezdci se jej pokoušejí napodobit a porozumět tomu, jak touto cestou získat a díky tomu s Marcem držet krok. Samozřejmě vše není ale jen o jezdci. Jezdec se musí snažit neustále zdokonalovat své schopnosti, ale zároveň továrna musí dělat maximum proto, aby dohnala náskok Hondy. Není to ale snadné, protože i Hondy svoji motorku neustále vyvíjí,“ řekl Gigi Dall’Igna.

 

 

Jezdci továrního týmu italské Ducati dnes uzavřeli letošní první předsezónní test v Malajsii, Dovizioso i Petrucci jej hodnotí pozitivně. Zde jejich vyjádření k prvnímu letošnímu oficiálnímu testování:

 

Danilo Petrucci:

„Byl to náročný třídenní test. Dnes jsme pracovali především na nastavení, ale stále je zde ještě několik aspektů, které bychom potřebovali zlepšit. Zároveň jsem ale spokojneý s tím, že se nám podařilo najít dobrou závodní rychlost. Diskutoval jsem i s Andreou a identifikovali jsme zde několik věcí, které nám pomohou během závodů. Ještě potřebujeme porozumět, jak dostat maximum z nových pneumatik, ale stále máme před sebou ještě testy v Kataru.“

Andrea Dovizioso:

„S prací, kterou jsme dnes odvedli, jsem spokojený: ráno jsem odjel několik kol a zlepšili jsme nastavení motorky, zároveň se zlepšili můj pocit z nových pneumatik. Nebylo to snadné na ně adaptovat můj jezdecký styl, měl jsem s tím problémy od prvního dne. Pak jsem odjel několik kol s Danilem a naše rychlost byla dobrá, zároveň nám ale rychle odcházely gumy. Musíme lépe porozumět tomu, jak budou fungovat na závodní vzdálenost. Nyní je před námi ještě jeden test v Kataru, kde potom odstartuje sezona. Jsem přesvědčen o ton, že klasifikace během tohoto testu rozhodně nereflektuje to, jak na tom budeme v letošní sezoně.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz/foto: ducati.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno