Do závodu královské kategorie nejlépe odstartoval Jorge Lorenzo, ale již v první zatáčce se na první místo posunul lídr šampionátu Marc Marquez, zatímco Lorenzo klesal až do druhé desítky, kam se propadl i jeho kolega od Yamahy, Valentino Rossi

Na konci druhého kola se na první místo posunul Andrea Dovizioso, za jehož zády se záhy zformovala dvojice Andrea Iannone a Scott Redding. Trojice jezdců na motocyklech Ducati se začala odpoutávat od svých soupeřů. Postupem času začala trať ztrácet nánosy vody, což využili někteří jezdci ke zrychlování. Rossi se vrátil do desítky, ze které ale kvůli technickému problému vypadl Andrea Dovizioso, který si zajel pro jiný motocykl. Jeho odpadnutí z první trojice však nemělo vliv na stroje Ducati, protože třetí pozici po Doviziosovi zaujal Hector Barbera, taktéž jezdec se strojem Ducati.
 
V polovině závodu se černým koněm zdál být Cal Crutchlow, který zajížděl nejrychlejší časy a postupně se dokázal posouvat až těsně za vedoucí trojici, kde záhy začal úřadovat. Přes Barberu šel na třetí místo, poté přes Reddinga na druhé a začal útočit na vedoucího Iannoneho.
 
Na čelo se ovšem začal dotahovat i Valentino Rossi, který s osychající dráhou zajížděl výborné časy a sedm kol před cílem měl na prvního ztrátu již pouze necelé tři sekundy, zatímco jeho kolega Jorge Lorenzo postoupil na 10. místo, o které přišel, protože si zajel pro jiný motocykl. Cíl sedmého kola viděl na čele Cala Crutchlowa a Rossiho na čtvrtém, když předjel Marc Marqueze. Mezi touto dvojicí byl druhý Iannone a třetí Barbera.
 
Vtipné bylo, že Jorge Lorenzo si podruhé zajel pro jiný motocykl a během zastávky v boxu se dohadoval se svým týmem. To vše v době, kdy Rossi šel přes Barberu na 3. místo. Pět kol před cílem šel Rossi na druhé místo. Před sebou tak měl již pouze vedoucího Crutchlowa, který měl náskok bezmála pěti sekund.
 
 
Tři kola před cílem se na čele držel Crutchlow s náskokem šesti sekund na Rossiho. Zuřil ale boj o 3. místo, kam se posunul Marc Marquez, který předjel jak Iannoneho, tak i Barberu, ale navíc zezadu se přihrnul fantasticky jedoucí Loris Baz. Francouz ihned předjel Iannoneho a začal si dovolovat na svého týmového kolegu Hectora Barberu, kterého také předjel.
 
Cílem nakonec jako první projel Cal Crutchlow, který tak je prvním britským jezdcem, který zvítězil v závodě královské kategorie od vítězství Barryho Sheena v Grand Prix Švédska 1981. Na druhém místě skončil Valentino Rossi, který tak postoupil na stejnou pozici i v celkové klasifikaci. Třetí místo českého pódia patří Marcu Marquezovi, jež tak nadále dominuje kategorii MotoGP.
 
Výborný výsledek si připsala Avintia, když čtvrtý byl Loris Baz a pátý Hector Barbera. Velmi solidně si počínal i Eugene Laverty, který dokončil závod na 6. pozici, když na sedmé byl klasifikován Danilo Petrucci, jež v závěru předjel Andreu Iannoneho, bojujícího s totálně zničenou přední pneumatikou. Nejlepší desítku doplnil devátý Maverick Viñales a desátý Esteve Rabat.
 
 
MotoGP – závod
1. Cal Crutchlow (GBR, Honda) 22 kol / 47:44,290
2. Valentino Rossi (ITA, Yamaha) +7,298
3. Marc Marquez (SPA, Honda) +9,587
4. Loris Baz (FRA, Ducati) +12,558
5. Hector Barbera (SPA, Ducati) +13,093
6. Eugene Laverty (IRL, Ducati) +13,812
7. Danilo Petrucci (ITA, Ducati) +23,414
8. Andrea Iannone (ITA, Ducati) +24,562
9. Maverick Viñales (SPA, Suzuki) +24,581
10. Esteve Rabat (SPA, Honda) +37,131
11. Yonny Hernandez (COL, Ducati) +39,911
12. Daniel Pedrosa (SPA, Honda) +41,097
13. Pol Espargaro (SPA, Yamaha) +43,202
14. Stefan Bradl (GER, Aprilia) +45,687
15. Scott Redding (GBR, Ducati) +1:02,201
16. Alvaro Bautista (SPA, Aprilia) +1:18,841
17. Jorge Lorenzo (SPA, Yamaha) -1 kolo
—————————-
DNF Andrea Dovizioso (ITA, Ducati)
DNF Bradley Smith (GBR, Yamaha)
DNF Aleix Espargaro (SPA, Suzuki)

Foto: LCR Honda team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno