Ředitel okruhu v Le Mans potvrdil, že Grand Prix se v Le Mans pojede buď s diváky anebo vůbec, jiná varianta není.

Jednou z variant, jak by se teoreticky mohly odjet některé evropské Grand Prix v původním termínu byla skutečnost, že by se závody odjely za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků. Tato varianta byl již dříve kritizována a nyní ji zasadil finální ránu generální ředitel okruhu v Le Mans, pan Claude Michy.

Dle slov tohoto muže se závody v Le Mans rozhodně nepojedou za zavřenými dveřmi, protože celý víkend je pro francouzské fanoušky motocyklového sportu jednou velkou party. Zároveň ve spojitosti s tímto vyjádřením Michy přiznal, že květnový termín se jeví jako velmi nepravděpodobný.

 

„V aktuální chvíli to nevypadá, že bychom byli schopni odjet GP v původně plánovaném květnovém termínu. Mluvil jsem s Carmelo Ezpeletou a zatím to vypadá, že se virus neustále šíří. Dohodli jsme se, že rozhodnutí učiníme v prvním dubnovém týdnu, zatím není kam spěchat. Abychom mohli závod uspořádat, musí být umožněno cestování a přístup diváků na okruh, protože Grand Prix je u nás jedna velká party. Já osobně mohu potvrdit, že v Le Mans se rozhodně nepojde závod za zavřenými dveřmi bez diváků,“ řekl Claude Michy.

 

 


zdroj: bikeracing.cz/foto SUZUKI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno