Fausto Gresini přiznává, že letošní rok pro jeho sport způsobí větší krizi, než byla ta v roce 2008.

Jedním z týmových manažerů, který se vyjádřil k aktuální situaci v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, je i Fausto Gresini. Jeho tým zaměstnává napříč kubaturami MS celkem 70 lidí a jak sám Gresini říká, není snadné vše udržet v běhu.

„Nejhorší je aktuálně nejistota, musíme porozumět tomu, co nás čeká v budoucnosti, ale aktuálně je to obrovský chaos. Všechny plány se změnily. Všichni chceme závodit, ale musíme počkat, než se situace uklidní. Myslím si, že Dorna odvádí skvělou práci, když se podíváte, jak dopadla Formule 1 v Austrálii. Z tohoto pohledu má Dorna mnohem efektivnější přístup,“ řekl Fausto Gresini.

Poté pokračoval slovy: „Je zde i možnost, že se některé závody pojedou bez diváků, ale to by byl pro většinu týmů obrovský problém. Každý tým má na každém víkendu hosty od sponzorů, o které se stará a za to také sponzoři platí. Pokud by byl závod za zavřenými dveřmi, tyto aktivity bychom museli zrušit. Zatím nám žádný ze sponzorů kontrakt nezrušil. Prošel jsem si krizí v roce 2008, takže vím, o čem mluvím a myslím si, že tentokrát to pro náš sport bude horší.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno