Legendární jezdec Tourist Trophy Guy Martin se strojem Triumph Infor Rocket Streamliner sice hodnotu světového rychlostního rekordu zatím nepřepsal, ale i tak se může pochlubit prvenstvím

Po mnoha měsících příprav usednul Guy Martin 8. srpna 2016 v půl deváté ráno do dvoumotorového přeplňovaného speciálu a na solných pláních jezera Bonneville a překonal předchozí čtyřicet šest let platný rekord Boba Leppana, který na stroji Gyronaut x-1 dosáhnul rychlosti 264 mph (424,9km/h). Martin se strojem Triumph Infor Rocket Streamliner přepsal historii a stanovil novou hodnotu rychlostního rekordu na 274,2 mph (441,3km/h). Stal se tak nejrychleším jezdcem sedlajícím stroj této tradiční britské značky na světě.

 

Stroj Rocket Streamliner je karbon – kevlarový monokok, do kterého jsou zastavěny dva přeplňované motory 2,4l, které se používají, samozřejmě bez přeplňování, v motocyklech Triumph Rocket III. V případě Streamlineru poskytují oba motory při devíti tisících otáček výkon neuvěřitelných tisíc koní. Motocykl, pokud tak lze tuhle mašinu ještě nazvat, je téměř osm metrů dlouhý, šedesát centimetrů široký a bez deseti centimetrů metr vysoký. Motory stroje spadajícího do kategorie C ( motocykly s proudnicovou kapotáží ) pracují na čistý metanol.

 

Současný absolutní rekord drží stroj Top Oil-Ack Attack, se kterým pilot Rocky Robinson pokořil hranici 376,363 mph (605,697km/h). Stroj je poháněn dvěma čtyřválcovými motory Suzuki přeplňovanými turbem o souhrnném objemu 2.598 kubických centimetrů. Guy Martin bude mít na překonání současného rekordu další příležitosti. 

Foto: Triumph Motorcycles

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno