Populární road-racingový závodník a všeobecně výbornej týpek Guy Martin je letos nezúčastní závodu Tourist Trophy na ostrově Man. Chce prý změnit prostředí a pouští se do kol.

Guy Martin oznámil rozhodnutí vynechat letošní Tourist Trophy na svém Facebooku. “Hodně lidí se mě ptalo, co mám letos za lubem, takže tady máte odpověď.”

“Mám rád, když můžu občas změnit prostředí. Závodním na TT už jedenáct let. Dělám to od svých jedenácti let a kromě práce na kamionech už jen jezdím na motorce. Můj mozek potřebuje taky něco jinýho. Každý rok je to stejný – testování, závodění, potom další závodění. Došlo mi to, když jsem ležel v nemocnici po mém pádu na Ulster Grand Prix.”


“Tři roky už jezdím na závod Tour Divide, což je nejtěžší závod na kolech na světě. Najednou se podívám, mrknu a bude mi 45, takže si to dám i letos. Mám rád, když můžu poslat svoje tělo na absolutní fyzický limit a Tour Divide bude krutá. Ale koná se bohužel ve stejný termín jako TT na Manu, takže jsem si musel vybrat.”

“Nekončím s motorkama – na jaře zkusím závod Wall of Death a potom v létě si dám pokus o vytvoření rychlostího rekordu a pokud se vydám závodit na silnici, bude to s týmem TAS. Uvidíme – možná po závodě Tour Divide už nikdy nebudu chtít znovu vidět šlapací kolo, anebo už se vrátit k Road Racingu. To teď nevím. Co vím ale jistě je, že Bruce Anstey a John McGuiness zase jedou na Man a jsou o trochu starší, než já, takže se možná za rok zase svezu. Nebo si prostě najdu něco zajímavější na práci. Baví mě víc věcí než jen motorky, tak proč se do nich sakra nepustit.”

Guy

Foto: Facebook

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno