V sobotu večer 22. ledna byl v hale Motor Bike Expo v italské Veroně poprvé oficiálně představen tým Noriyuki Hagy na superbikovou sezonu 2011. Jak jste jistě všichni poznali, jedná se o kumpačku Pata Racing team, za kterou do loňského roku startoval náš Jakub Smrž.

A co během oficiální akce zaznělo? Pojede se samozřejmě dál na superrychlé RSV4 a manažerem týmu je Marco Borciani. Ten ve své řeči zdůraznil, že to bude pro ně hodně dobrá sezona a všechny přítomné zároveň navnadil prohlášením, že tým bude mít pro letošní rok tovární podporu značky Aprilia.

Čemuž ale nemusí být tak úplně pravda. Jak se nám podařilo na italských serverech zjistit, tomuto maličko protiřečí fakt, že se slavnostního představení nakonec nezúčastnil vůbec nikdo ze zástupců italské značky a to je troškičku zarážející… to se v Itálii nedělá.

Pata Racing

Sám Nori Haga pak u mikrofonu (krom jiného) nadhodil, že jeho hlavním cílem pro letošek není ani tak zisk titulu (který mu stále v jeho bohaté kariéře chybí!), jako spíš chuť porážet tovární stroje Aprilia a že nevidí důvod, proč by se měl Biaggiho bát.

Tak uvidíme. Tohle bude bezesporu hodně rychlá rota. Hagovi bude za pár dní už 36 let, takže asi už cítí poslední možnost odrazit se nahoru. A jak to bude doopravdy nakonec s tou tovární (ne)podporou, to si nechejme jako téma „na odhalení“ na příště – testy Infrontu začínají v Portimau již za týden, tam uvidíme víc.

Foto: Pata Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno