Prahu čeká v roce 2018 velká motocyklová oslava. Harley-Davidson vybral právě naše hlavní město jako dějiště oslav 115. výročí založení. Oslavy se uskuteční v termínu 5. až 8. července 2018 a během pouhých čtyř dní čeká na naše hlavní město přes 100 000 návštěvníků. Akce je zároveň vrcholem série velkých evropských akcí pod záštitou H-D.

Volba Prahy jako hlavního místa konání oslav je logickým krokem. Značka Harley-Davidson má v České republice dlouholetou tradici a přímo Praha je domovem nejstaršího Harley-Davidson Clubu na světě, který existuje již 90 let. „S Harley-Davidson Clubem Praha, který funguje od roku 1928, jsme za všechny ty roky projeli na motocyklech H-D tisíce kilometrů. 115. výročí konané v příštím roce v Praze tak bude opravdu výjimečné a rádi bychom do Prahy pozvali každého, aby mohl poznat město, které je díky své historii, kultuře a jedinečným památkám skutečně turistickou destinací na světové úrovni,“ říká Jarda Vavřina, spolumajitel dealerství Harley-Davidson Praha a organizátor oslav.

„Už teď se nemohu se dočkat až oslavím 115 let fantastických motocyklů Harley-Davidson s našimi přáteli, rodinou, jezdci a fanoušky v Praze. Nedovedu si představit lepší místo, kde se připojím k našim jezdcům, abychom mohli oslavit tento milník v historii Harley-Davidson – a jsme velice vděčni Praze za otevření dveří jezdcům H-D z celého světa,“ dodává k tomu nadšeně Marc McAlister, International Managing Director Harley-Davidson.

V rámci oslav 115. výročí bude připravena celá řada atrakcí. Za zmínku stojí například výstava více než 150 motocyklů značky, která návštěvníky interaktivně provede historií, od samotných začátků v roce 1903 až do roku 2018. Součástí oslav bude pochopitelně i speciální kamion demo truck nabízející zkušební jízdy na motocyklech H-D zcela zdarma.

Stranou nezůstane ani H.O.G. (Harley Owners Group), kdy se v samotném srdci akce zrodí přímo H.O.G. vesnice a chybět nemůže ani Dark Custom Aréna, která zaujme především mladší a spojí Harley-Davidson se zábavou i patřičným adrenalinem. Návštěvníci se mohou těšit na živá vystoupení, směs rocku, bluesu, reggae a rapu s českou a slovenskou hudbou i na adrenalinovou kaskadérskou show, kde nejlepší kaskadéři předvedou na strojích H-D unikátní kousky.Sobota 7. července se ponese ve znamení spanilé jízdy tisíce strojů Harley-Davidson, které projedou historickým centrem Prahy. Na programu je i Custom Bike Show, která skvěle demonstruje um a kreativitu v rámci přestaveb a staveb motocyklů a děti pro změnu přiláká Family Zóna plná her, wokrshopů a dalších aktivit pro nejmenší návštěvníky. Pro „velké děti“ pak budou připraveny i oblíbené bikerské hry.

Více informací najdete na: www.h-d.com/115.

Foto: H-D CEE, Jan Altner

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno