V Evropě spojení Harley-Davidson a sport nezní příliš obvyklé. Ovšem budeme-li mluvit o flat tracku, v tom H-D dlouhodobě kraluje a v zámořském poháru AMA sbírá jedno vítězství za druhým

Nyní na to v Milwaukee přichystali novou motorku. Specializovaný tým Harley-Davidson Screamin’ Eagle představil svůj první kompletně inovovaný závodní motocykl XG750R. Jeho premiéra proběhla v neděli 29. května v Illinois v nejadrenalinovějším závodě na nezpevněné flattrackové dráze v USA – AMA Pro Springfield Mile.

Na nový XG750R usedne v této sezoně závodník Davis Fisher, který je veřejnosti znám už jako jezdec týmu Vance & Hines. Motocykl Harley-Davidson XG750R má vodou chlazený motor Revolution X V-Twin. Ten byl původně určen pro sériový model Street 750, se kterým zároveň sdílí také hlavní část rámu.

Obojí samozřejmě upraveno pro závodní účely, o výkonech a hmotnostech zatím tým svorně mlčí. XG750R je ostrým závodním strojem a prozatím nebude nabízen k volnému prodeji. Dá se ale předpokládat, že postupem času, až budou vyladěny všechny mouchy, objeví se v katalogu závodních dílů a speciálů.

A že by to znamenalo také předzvěst nějakého toho sériového flat trackem inspirovaného modelu?

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here