Hervé Poncharal šéf týmu TECH3 KTM je přesvědčen o tom, že v letošní sezoně mohou o titul bojovat i jezdci satelitního týmu.

 Do sezony 2021 nastupuje satelitní tým Hervého Poncharala téměř s továrním materiálem KTM, který se letos od oficiálního továrního týmu liší opravdu téměř jen zbarvením. I proto si Poncharal do sezony 2021 neklade rozhodně malé cíle.

Dle slov tohoto zkušeného manažera se může v nadcházejícím ročníku šampionátu MS motocyklů klidně stát, že titul vyhraje některý ze satelitních týmů. Nejen u KTM se totiž rozdíly mezi technikou a satelitním motocyklem snížily na opravdové minimum.

„Upřímně, já osobně jsem přesvědčený o tom, že satelitní tým může letos bojovat klidně o titul. Téměř všechny satelitní týmy mají letos v podstatě totožnou techniku jako tovární týmy, stejnou úroveň podpory a také je zásobují novými díly. Už v loňském roce jsme mohli vidět, že satelitní týmy vyhrály více závodů než ty tovární. Když se podíváte, třeba na Yamahu, v loňském roce měl satelitní tým výsledkově jasně navrch. Proto si myslím, že když mohou satelitní týmy vyhrávat závody, můžeme klidně v letošní sezoně vidět situaci, kdy budou bojovat i o titul,“ řekl Hervé Poncharal.

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: KTM, Gold and Goose

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno