Na téměř dvacet závodů jednotlivých kategorií se mohou těšit všichni, kteří tento víkend dorazí na Masarykův okruh. Na závodní dráze se 26. až 28. dubna představí automobiloví závodníci rakouského šampionátu Histo Cup. Tato oslava zlatých dob motoristického sportu nabídne v ostré akci ikonické vozy druhé poloviny 20. století.

Jedním z hlavních lákadel může být pro fanoušky například automobil Jaguar XJS, který je ve startovní listině zapsán hned dvakrát. Oba vozy z Coventry navíc pilotují tuzemští účastníci seriálu David Bečvář a Jaroslav Rejka. Těm se vydařily úvodní dva závody šampionátu na rakouském Red Bull Ringu, když se vystřídali na druhém a třetím místě. Svoji formu určitě budou chtít potvrdit i na domácí půdě.

„Oba čeští závodníci startují v nejprestižnější třídě, ve které jedou cestovní vozy splňující původní homologaci. Divák se tak může těšit na nefalšovaný retro zážitek. O napínavé souboje kolo na kolo tu o víkendu opravdu nebude nouze,“zve na Histo Cup výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. V této kategorii se představí celá řada neméně atraktivníchaut jako Ford GT40, Chevrolet Corvette, Ford Capri nebo vozy bavorské automobilky BMW.

 

 

Závodní víkend se vším všudy

Souboj o přední příčky se nepovede pouze v „královské“ kategorii, návštěvníky Histo Cupučeká pestrá nabídka dalších závodních tříd. Na dráze se utkají vozy upravených klasických závodních aut, u nichž zůstává původní vzhled, ale pod kapotou jsou často usazené upravené motory.

Na své si přijdou i fanoušci novějších strojů, v rámci rakouského šampionátu jsou vypsány závody youngtimerů, stejně jako tovární poháry automobilek BMW a Porsche. Na dráhu vyjedou i vozy Ferrari. Chybět nebudou ani historické formule nebo série KTM X-Bow Battle, v rámci které o vítězství soupeří piloti speciálů rakouské továrny.

 

Divácký komfort zvýší velkoplošná obrazovka a doprovodný program

Pro návštěvníky jsou v sobotu a neděli otevřené přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny T3 a T5 v prostoru startu a cíle. Vstup bude umožněn i do paddocku. Jednodenní vstupné vyjde na 100 Kč, vstup na páteční tréninky je možný zdarma na tribunu C. Zaparkovat bude možné u otevřených tribun.

Nejen pro rodiny s dětmi je připraven doprovodný program v podobě F1 simulátoru. Přenos jednotlivých závodů mohou diváci sledovat na velkoplošné obrazovce umístěné naproti sedadlovým tribunám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno