V americkém Kansasu žije chlápek jménem Pete. Ten se na 2 roky zavřel do garáže s tím, že chce totálně překopat jednu Hondu, kterou koupil v místním antikvariátu.

Ano, vidíte správně. Pete koupil ve vetešnictví polorozpadlou Hondu CB750 z roku 1981 a už to pro něj bylo velkou výzvou. Po shlédnutí fotek ale sami uznáte, že to dvouleté čekání se vyplatilo!

Dílo, které vytvořil, by se bez obav dalo nazvat “esencí café racerů”. Je asi jasné, že valnou většinu dílů si musel Pete vyrobit sám, ale přeci jen jde z části o “skládanku” hondích věcí. Motor prošel pochopitelně úpravami v podobě vačkových hřídelí z CB900, olejového chlazení z CB900F a dvojicí 34 mm karburátorů Mikuni.

Kola pocházejí z původního “CéBéčka” a pneu patří do kategorie supermoto. Přední vidlice si opět vypůjčil z CB900. Konečně nádrž a sedlo dodala firma Benjie’s Café Racer.

Možná si říkáte: “A co jako? Jenom další café racer…” Věřte, že v téhle kategorii platí známý fakt – méně je někdy více. A tahle Honda je čistá, jak slovo boží…

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno