Viceprezident japonské HRC pan Shuhei Nakamoto potvrdil, že hlavním cílem při vývoji motorky na příští sezonu je získat lepší ovladatelnost v zatáčkách.

Letošní sezona královské kubatury MotoGP byla pro japonskou Hondu sice skvělá díky 13 vítězstvím a titulu španělského závodníka Marca Márqueze, který byl ale také ovšem jediným, kdo dokázal tento motocykl zkrotit a pravidelně bojovat o ty nejlepší výsledky.
Ostatní jezdci si stěžovali především na špatnou ovladatelnost v zatáčkách, kde výrazně ztráceli na Yamahy.
 
To by se mělo změnit s příchodem nové motorky pro rok 2015, kde chce Honda pro svůj motocykl získat mnohem lepší jízdní vlastnosti díky novému podvozku.
 
 
„Naše letošní motorka nebyla snadná na ovládání. Fungovala zcela jinak, než například Yamahy. Hondě jsme se snažili, abychom získali co nejhladší náběh točivého momentu, ale to se nám bohužel nepodařilo. Jezdci si pak stěžovali, že nástup výkonu je příliš brutální”

“Neznamená to, že by naše motorka nebyla pro každého jezdce. Jen je na ní obrovský problém srazit poslední dvě desetiny na kolo, tam se pak dělá ten největší rozdíl. Všichni jezdci nás do příštího roku žádali o lepší rychlost v zatáčkách. Pro příští rok tedy chceme udělat motorku, která bude mít v zatáčkách podobné vlastnosti, jako Yamahy,“ řekl Shuhei Nakamoto z HRC pro Motorsport Magazin
 

Foto: yamaha, honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno