Sezona 2022 začíná pro tým MotoGP Repsol Honda s novou motivací. Přestože během roku 2021 zažil tým těžkosti na trati i mimo ni.

V posledních 12 měsících přišly neuvěřitelné vrcholy a okamžiky oslav včetně pole position, tří vítězství a celkem pěti umístění na stupních vítězů. Rok 2021 přinesl triumfální návrat Marca Márqueze k závodění, který se 581 dní po svém posledním vítězství vrátil na vítěznou dráhu a Pol Espargaro dosáhl svého nejlepšího výsledku v závodě MotoGP a získal svou první pole position v sedle RC213V.

Marc Márquez začíná rok 2022 plně zotavený z diplopie, která předčasně ukončila jeho sezonu v roce 2021. Poslední dvě sezony poznamenané zraněními jeho hlad po závodění neutišily a osminásobný mistr světa je stejně odhodlaný bojovat o titul i ve své desáté sezoně s týmem Repsol Honda jako v té první.

 

 

Od přechodu do MotoGP v roce 2013 získal Márquez šest titulů mistra světa MotoGP, vyhrál 59 závodů, 99krát skončil na stupních vítězů a 62krát získal pole position – to vše s týmem Repsol Honda. Všechna tato čísla chce tým #93 v roce 2022 ještě zvýšit.

Pol Espargaro vstupuje do svého druhého roku v týmu Repsol Honda po roce učení 2021. Pole position v GP Velké Británie a dosažení jeho dosud nejlepšího umístění v MotoGP v podobě druhého místa v GP Emilia Romagna byly nepochybnými vrcholy roku plného stálého a konzistentního pokroku a růstu Mistra světa Moto2 z roku 2013. Pokračující zlepšování a boj mezi předními jezdci v každém závodě zůstává cílem #44 pro tuto novou sezónu, kdy chce přinést týmu Repsol Honda další úspěchy.

 

 

 

Marc Márquez

„Deset sezon v MotoGP a deset sezon v týmu Repsol Honda je sen. Je to něco, co jsem si nedokázal představit ani v nejlepších snech, samozřejmě i během těchto deseti let jsme dosáhli velmi dobrých výsledků, takže je to určitě něco výjimečného a chci si to užít. Vím, že se budeme snažit vyhrát titul, abychom to dobře oslavili Mým letošním cílem je pokusit se bojovat o mistrovský titul. Sezonu jsme začali dobře už v Malajsii a nyní se připravujeme na to, abychom vyrazili na tento test v Mandalika a pokračovali v přípravě.“

 

 

 

Pol Espargaro

„Do letošní sezony vstupuji s většími zkušenostmi, což je v MotoGP nakonec jedna z nejdůležitějších věcí. Máme za sebou teprve pět dní testování a už teď je dobré vědět, jaký je tým, jaká je motorka, co tam najdu, je něco velmi důležitého, velmi velkého. V průběhu roku budeme novou motorkou zlepšovat a dále vyvíjet, ale myslím, že počáteční bod je skvělý. Myslím, že od Kataru se budeme cítit připraveni bojovat o něco velkého, což je náš cíl. Teď v Indonésii budeme pokračovat v práci.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: honda.repsol

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno