Druhý závod MotoGP 2021 v Doha krátce ohodnotil i manažer továrního týmu Repsol Honda Alberto Puig.

Tovární tým Repsol Honda v Grand Prix Doha nezaznamenal žádný významný výsledek, přestože jeho jezdci dojeli jen několik sekund za vítězem. Počítají se body, a těch Pol Espargaro a Stefan Bradl moc svému zaměstnavateli nezajistili, když Španěl skončil na třinácté pozici a Němec na čtrnácté. Výkon jezdců španělského týmu krátce zhodnotil manažer týmu Alberto Puig.

 

 

Alberto Puig – manažer týmu Repsol Honda

*Strategií bylo, jako vždy, pokusit se dobře odstartovat, a poté sledovat hlavní skupinu bojující vpředu. Stefan bohužel na startu udělal chybu a ztratil výhodu, kterou měl z kvalifikace. Je to škoda.

* Na druhou stranu, Pol dokázal docela dobře odstartovat. To bylo velmi důležité, protože mu to umožnilo vyhnout se problémům v první zatáčce, jako měl v minulém závodě. Pozitivní je, že navzdory nějakým chybám, když dvakrát vyjel mimo trať, dokázal Pol Espargaró skončil jen šest sekund za vítězem a pouhé čtyři sekundy od první pětky.

* Víme, že tam ještě nejsme, ale rozdíl není velký, nesnažíme se zlikvidovat ztrátu 20 sekund. Existuje několik menších oblastí, na kterých je třeba pracovat, dát vše dohromady a pak tam budeme. Negativní body Grand Prix jsou opět celkový výsledek, chyby a Alex Márquez, který havaroval uprostřed závodu. Je to nešťastné.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno