Lausitzring nepatří mezi moje oblíbené tratě a pokaždé mi trvá delší dobu, než jí přijdu na chuť.

 

V prvním tréninku jsem na soupeře moc neztrácel a viděl jsem to pozitivně, ale věděl jsem, že se v kvalifikacích hodně zrychlí a bude to těsný boj o startovní pozice.

 

Během první kvalifikace se mi povedlo zajet několik rychlých kol a výsledkem bylo šesté místo. Ve druhé kvalifikace byl plán zrychlit, ale zároveň příliš neriskovat, protože hodinu po ní následoval první závod. To se nakonec povedlo, ale čas stačil stále jenom na šesté místo.

 

 

 

Do závodu jsem tedy startoval z druhé řady. Start se mi povedl, ale v první zatáčce byla trošku tlačenice a já ztratil jednu pozici. Několik kol mi trvalo, než jsem soupeře předjel. Poté sem se dostal do dobrého tempa a začal jsem dojíždět skupinku bojující o druhé místo. Během toho jsem zajel svoje nejrychlejší kolo na Lausitzringu(1:39:960). Skupinku jsem dojel, ale nemohl jsem najít místo k předjetí. V posledním kole jsem využil chyby soupeře a dostal se na čtvrté místo.

 

Do druhého závodu jsem nastupoval s dobrým pocitem. Start se mi moc nepovedl, ale přesto jsem si držel svoji startovací pozici. Ve třetí zatáčce byl pád jednoho ze soupeřů, který se přiřítil zezadu a přímo přede mnou šel k zemi. Závod byl přerušen a následoval rychlý restart. Druhý start se mi povedl, při nájezdu do první zatáčky jsem zvolil vnitřní stopu a dostal se na třetí místo. Byl jsem v těsném závěsu za Altem a hledal jsem místo na předjetí. Při nájezdu do rychlé pravé zatáčky jsem přejel nerovnost a měl jsem co dělat, abych neupadnul na předek. Kvůli téhle chybě jsem ztratil kontakt s Altem. Do posledního kola mě předjel Luca Grünwald a trochu mi poodjel. Věděl jsem, že na předjetí už mám pouze dvě zatáčky. Předposlední zatáčku jsem si najel tak, abych měl co nejrychlejší výjezd a dostal se zadní kolo soupeře, což se povedlo a na brzdách do poslední zatáčky jsem šel hodně na vnitřek s tím, že to buď vyjde, nebo půjdu k zemi. Byl jsem trošku delší, ale povedlo se mi udržet stopu a do cíle jsem dojel na třetím místě.

 

 

S tímto výsledkem jsem moc spokojený, protože Lausitzring bylo opravdu to poslední místo, kde bych čekal pódiové umístění.

 

Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci a všem lidem, kteří ve mě věří a podporují mě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno