Do Assenu jsem se po roce vracel s ne úplně dobrými vzpomínkami na loňskou sezonu, kdy jsem si zde při pádu přetrhl biceps a znamenalo to konec sezony.

Měli jsme k dispozici pouze 2×20 minut volných tréninků, a to je bohužel hodně málo k zapamatování trati a najití základního nastavení. První trénink byl na polomokré trati, takže jsem se spíše soutředil na hledání suché stopy, abych neriskoval zbytečný pád. Trénink byl předčasně přerušen kvůli pádu jiného jezdce. Druhý trénink už byl na suchu, ale kvůli nedostatku času nebyla možnost změny nastavení, celý trénink jsem hledal ideální stopu a hodně jsem bojoval s motorkou, která se nechovala tak jak bych chtěl.

Kvalifikace v Assenu byly celkem divočina. První proběhla za deště, na motorce jsem neměl vůbec dobrý pocit a výsledkem bylo 25. místo. Druhá kvalifikace byla o taktice, protože trať byla stále polomokrá. Vyjel jsem na mokrých pneumatikách, ale po dvou kolech jsem sjel do boxu na výměnu za suché a změnu nastavení. Výsledkem bylo 11.místo, takže to znamenalo start ze čtvrté řady.

První závod byla trošku křeč a boj s tratí. Bylo to poprvé, co byla trať úplně suchá a dala se využívat v celé její šíři. Protože nebyla vůbec pogumovaná, zadní pneumatika se hodně rychle ojížděla. Ke konci závodu jsem bojoval s gripem zadního kola, ale začínal jsem si jízdu v Assenu konečně užívat. Závod jsem dokončil na 8.místě.

Do druhého závodu se mi povedl start a dostal jsem se o řadu dopředu, ale to, co se dělo v prvních zatáčkách bylo něco neskutečného. Boje kapoty na kapoty (v mém případě soupeřovo přední kolo přes záda). Přibližně v sedmém kole jsem se dostal na páté místo, ale skupinka bojující o podium už byla daleko. Jezdil jsem stejné časy na kolo jako oni, ale chyběla mi rychlost na to, abych se jim přiblížil. Ke konci závodu jsem doplatil na menší výkon motorky a jeden ze soupeřů mě předjel z větru, jako kdybych brzdil. Nebyl jsem se ho schopný udržet ani ve větrném pytli. Závod jsem dokončil na 6.místě a s výsledkem jsem byl hodně spokojený, protože to na začátku víkendu vypadalo hodně bledě.

Další závod je již tento víkend, a to na při World SBK na Lausitzringu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno