Po výměně několika klíčových členů týmu Daniho Pedrosy očekává boss závodního oddělení Hondy od tohoto španělského závodníka mnohem lepší výsledky než v sezoně 2014.

Management závodního oddělení japonské továrny HRC věří, že po výměně šéfmechanika a několika techniků Daniho Pedrosy se tento zkušený Španěl v příští sezoně opět vrátí do boje o ty nejlepší výsledky.

V letošní sezony královské kubatury MotoGP se Danimu podařilo vyhrát pouze jediný závod a to na brněnském Masarykověo okruhu. To také znamenalo, že Pedrosa dokončil sezonu 2014 až na finální čtvrté pozici v hodnocení šampionátu. Na svého týmového kolegu Marca Márqueze, jenž získal mistrovský titul, Pedrosa ztratil celých 116 bodů.

„Byl jsem z rozhodnutí vyměnit část týmu nejprve překvapený, ale je pravdou, že občas je potřeba načerpat změnami novou motivaci. Mám z této změny radost, i přestože jeho současný tým byl složený ze skutečných profesionálů. Zároveň je zde ale fakt, že s tímto týmem nebyl Dani schopný během opravdu dlouhé doby získat dobré výsledky, proto také začal přemýšlet o změně. Jakmile se pro tuto změnu rozhodl, měl z naší strany plnou podporu. Motivace samotného jezdce je jednou z nejdůležitějších věcí v tomto sportu. Doufám, že mu tato změna pomůže. Když se podíváme například na Valentina, i v jeho věku mu podobné změny daly obrovskou motivaci. Letos vyhrál dva závody, zatímco Dani je mladší a proto by u něj tento efekt mohl být ještě výraznější,“ řekl boss HRC pan Shuhei Nakamoto pro MCN.