Že byste na týdnu rychlostních rekordů na solném jezeře Bonneville nepotkali nějakého toho Indiana, to se rozhodně nebojíme. Tentokrát se ale do hry vrací samotná továrna a závodní speciál Black Bullet

Legenda se vrací! Značka Indian Motorcycles patřící koncernu Polaris oznámila svou účast na Bonneville a představila motorku, se kterou se tam vydá. Tu má na svědomí kromě Indianu také stavitel Jeb Scolman z firmy Jeb´s Metal and Speed. Mimochodem jde o stejného chlapíka, který pro Indian postavil prototyp Spirit of Munro, který jsme vám představili zde.

 

Narozdíl od zmiňovaného streamlineru použil tentokrát Scolman jako základ nový vodou chlazený motor, který pohání model Scout (zde). Ten v základu umí 100 koní, ale jsme přesvědčeni, že s tím Indian na Bonneville nejde. Kolem motoru pak Jeb postavil hodně minimalistický stroj s aerodynamickými tvary a dlouhou nízkou stavbou. A rozhodně to není jen sportovní náčiní, Scolman se vyřádil a poslal tam notnou dávku elegance. To stojí za to vidět a slyšet. Naživo to půjde koncem měsíce na proslulém srazu ve Sturgis. Jedem?

Foto: Indian Motorcycles

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno