Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, představila novou revoluční technologii, která zvyšuje jízdní komfort prostřednictvím patentovaného systému chlazení, zpříjemňujícího jízdu za teplého počasí.

 

Zbrusu nové sedlo ClimaCommandClassic hřeje i chladí jezdce a spolujezdce a nastavuje novou laťku v oblasti chlazení díky třem klíčovým prvkům.

 

Jsou to:

  • Termoelektrický modul vlastní konstrukce, který odvádí teplo od jezdce
  • Patentovaný systém hadic, sloužící k chlazení termometrického modulu
  • Grafen, vysoce vodivý a flexibilní materiál, který optimalizuje průběh vyhřívání nebo chlazení a udržuje vysokou úroveň komfortu

 

 

Termoelektrická technologie společnosti Indian Motorcycle je mnohem účinnější než konvekční systémy HVAC, používané běžně v automobilovém průmyslu. Klíčovou výhodou technologie ClimaCommand je, že produkuje povrch studený na dotek, namísto tlačení studeného vzduchu skrz perforaci v povrchu sedadla, jako tomu je u systému HVAC.

 

„I přes velké pokroky, které byly učiněny v oblasti vyhřívání a chlazení sedadel, jsme hledali takovou chladící technologii, která by skutečně odstranila veškeré nepohodlí za teplého počasí,“ řekl RossClifford, viceprezident divize doplňků a příslušenství společnosti Indian Motorcycle. „Naše termoelektrická technologie ve spojení s materiálem grafen mění zaběhnutá pravidla a je dalším příkladem toho, jak zásadní inovace společnost Indian Motorcycle přináší na trh. “

 

 

Termoelektrický modul umístěný pod sedlem zdokonaluje kondukční vyhřívání a chlazení tím, že přímo reguluje teplotu. Elektrický proud je termoelektrickým modulem aplikován do materiálu grafen, jehož jedna strana následně absorbuje teplo a druhá jej uvolňuje. Otočením toku elektrického proudu se teplá a studená strana materiálu prohodí. Grafen, nanomateriál vytvořený100% z atomů karbonu, tak může sloužit k ohřívání a ochlazování celé plochy sedla.

 

Kvalitně polstrované sedlo ClimaCommandClassic nabízí bezkonkurenční komfort u všech modelů Thunderstroke. Nezávislé třístupňové ovládání (low, medium, high) předního a zadního sedla umožňuje jezdci a spolujezdci nastavit si úroveň vyhřívání nebo chlazení podle vlastní potřeby. Povrch sedla je díky absenci perforace či ventilačních otvorů vysoce odolný proti vodě a UV záření. Komfort spolujezdce se dá dále zvýšit pomocí područek a opěrky na zadní kufr, které byly speciálně vyvinuty jako doplňky k sedlu ClimaCommandClassic.

 

 

Důležitou informací je, že sedlo ClimaCommandClassic není integrováno do systému RideCommand. Nicméně, verze sedla ClimaCommand integrovaná do systému RideCommand bude k dispozici pro modely Chieftain a Roadmaster v druhé polovině roku 2020.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno