Dorna Sport dnes oznámila, že se Indonésie v roce 2021 zařadí do kalendáře závodů MotoGP i WSBK.

Společnost Dorna, vlastník komerčních a televizních práv dvou největších světových šampionátů silničních motocyklů, podepsala dohodu s indonéskou společností ITDC, která je největším developerem pro turismus v této zemi. Dle dohody by se měly v této zemi odjet závody MotoGP i WorldSBK. U dohody byl výkonný ředitel Dorny pan Carmelo Ezpeleta a pan Abdulbar M. Mansoer, výkonný ředitel ITDC. Podepsání smlouvy proběhlo v Madridu ve Španělsku 28. ledna 2019 za přítomnosti dalších osob.

Dohoda potvrzuje zařazení závodů MotoGP a světového šampionátu Motul FIM Superbike v roce 2021. Závody se pojedou na ostrově Lombok, konkrétně v Mandalice, která je velkou oblastí cestovního ruchu.

Carmelo Ezpeleta

“Bude to jedinečný projekt mít městský světový okruh v zemi, kde je MotoGP tak populární. Indonésie je pro nás klíčovým trhem se značným podílem fanoušků motorsportu a atmosféra při MotoGP bude ještě silnější, jakmile bude dokončen okruh. Tím, že se Lombok dostane i do kalendáře světových Superbiků dělá nabídku místním fanouškům ještě atraktivnější, protože tu budou mít během roku dvě akce světové úrovně.”

Abdulbar M. Mansoer

“Jsme velice nadšení z toho, že budeme partnerem s Dornou a jsme potěšeni, že budeme moci do Indonésie a do Mandaliky na Lomboru společně přivést takové dvě akce světové motorsportové úrovně.”

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno