To se nám ten mejdan v Týnci ale pěkně rozjíždí. Velká poptávka po Indy vyráběné Jawě 300 CL donutila českou Jawu pustit se do homologace pro náš trh. Hotovo. Nic tedy nebrání začít prodávat.

A teď vám můžeme dokonce prozradit, že novodobé Kývačky jsou už v Čechách. Prodávat se budou za necelých 150 000 Kč a pár se jich ještě najde volných.

 

 

To se moc nedá říct o další novince Jawy. Cestovní enduro RVM 500 má zajímavý příběh. Jawa totiž dlouhodobě spolupracuje s argentinskou značkou RVM, která na tamním trhu prodává naše stroje. A právě RWM si nechala v Číně vyrobit tento stroj.

Jednoduché cestovní enduro, motor je licenční kopie Hondy CB500 (což neznamená, že to je Honda!), tlumiče (Kayaba) i brzdy (Nissin) značkové, LEDkové světlo, digitálně/analogový budík, no nevypadá to zle.

Motor pochází od Loncinu, dvouválec o objemu 471 cm3, výkon 44 koní. K tomu si přidejte macatou 20litrovou nádrž, parádní vyplétaná kola s bezdušovkami Metzeler Tourance, přední 19palcové kolo a výsledek se může klidně postavit konkurenci. Ještě jsme ji neviděli na vlastní oči, pravda.

Do ČR totiž dorazila první várka a byla hnedle rozebraná. Ale nemusíte se bát, na přelomu roku by měla dorazit další, tentokrát větší zásoba. Jo a mimochodem, cena sympatických 155 000 Kč. Tak to jsme na ni teda zvědaví.

 

 

Adresy dealerů a další info najdete na www.jawa.eu

3 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  prosím o kontrolu údajů, než něco zveřejníte. Drobností je, že palubovka je digital/analog, ale co bije do očí, je jméno majitele argentinské “Jawy”. Pan Roberto a Vincenzo Martinez udělali docela kus práce, tak myslím, že i jméno RVM by mělo být psáno správně…
  Jinak je to opravdu zajímavý stroj.

  • Dobrý den, v textu se skutečně překlep s dvojitým “W” objevil Děkujeme za upozornění, chyba již byla odstraněna. Díky moc

   • Dobrý den,
    díky za opravu. Ona Jawa evokuje to W ve jménu, ale zde je to zkratka pánů z argentiské Jawy. 🙂 Jsem zvědav na Váš názor po možnosti jejího odzkoušení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno