Rakouská továrna KTM se do toho pořádně opřela a zcela inovovala svou řadu Adventure. Kromě nových 1090tek přicházejí i tři model 1290 Super Adventure. Zatraceně, kterou teď vybrat.

 

KTM 1290 Super Adventure S

Nový Advík je přímým nástupcem silničně zaměřené verze 1190. K dispozici bude 160 koní z obrovského dvouválcového motoru, celá řada elektronických asistentů, nový TFT přístrojový panel nebo tempomat. Rozměry kol jsou vpředu 19″, vzadu je pak klasická 17ka.


 

KTM 1290 Super Adventure R

Král off-roadových maniaků je zpátky a vrací se v posílené verzi s celými 160 koňmi, semi-aktivních podvozkem, nevyčerpatelnou studnicí elektronických asistentů a správnými rozměry ráfků. Vpředu je klasická 21ka, vzadu 18ka. To všechno znamená opravdovou zábavu v terénu, kterou nebudou omezovat ani zdvihy tlumičů. Těšit se můžete na novou přístrojovku, rychlořazení nahoru-dolů nebo tempovat. Nechybí ani ABS s funkční brzdění do zatáčky. Ostatní hráči v téhle natřískané třídě mají problém. Velký.


 

KTM Super Adventure T

Tahle motorka není vlastně tak úplně nová, ale pro letošek plní emisní normu Euro4, která by nijak neměla upravit její projev a dá se tak označit jako skloubení dvou přechozích modelů R a S. Ultimátní super tourer a mimořádně zábavný bajk, to vám říkáme z vlastní zkušenosti.


 

KTM 1090 Super Adventure

Pro toho, kdo nechce ultimátní výkon větších modelů a vystačí si se 125 koňmi (upřímně, i tohle je slušná nálož), pro toho je základní model 1090. Všechno je uspůsobeno pro jízdu na silnici, ale nepřijdete ani o pokročilou elektroniku. Je tady možnost omezení výkonu na 95 koní nebo další uškrcení na 35 kW pro řidičáky typu A2. Slušný entry-level.


 

KTM 1090 Adventure R

Na vrcholu řady 1090 s hrdostí sedí model R, který je zaměřený hlavně na terén a bude tím pravým pro někoho, kdo k životu mimo silnici nutně nepořebuje 160 rozdováděných koní. Pořád ale dostane vysoké zdvihy pérování, mimořádnou prostupnost terénem, ochranný rám a elektronické pomocníky.

¨¨

Foto: KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno