1290 Super Duke GT

Cestovní super vévoda přijíždí do nového roku s drobnými vylepšeními a i když to není nic, čemu bychom dlouho tleskali, dělá to tuhle výbornou motorku zajímavější. Díky lehkému upgradu motoru se z něj podařilo vydolovat pár koníků navíc (finální číslo je 175). Mohou za to titanové sací ventily a přemapovaná řídicí jednotka. V jízdních režimech teď najdete i okruhový režim Track.

Semi-aktivní podvozek se dá štelovat od komfortu, po silniční režim až na čistý sport, když všechno pořádně ztuhne. Vítanou změnou je nastavitelný štítek, se kterým teď půjde štelovat jen jednou rukou, takže to zvládnete v klidu i za jízdy. Cestování zpříjemní úplně nové osvětlení LEDkami a do zatáček uvidíte lépe s asistencí přisvětlovacích bočních světel. Chválíme i USB zástrčku, ta se bude hodit. Skvělá zpráva je, že vyhřívané hefty jsou už v sérii a konektivita s chytrým zařízením je zajištěna pomocí aplikace. Super Duke GT je teď mnohem schopnější turista, ale duchem je to pořád nevybouřené pako. A to musíme pochválit.

1290 Super Duke R

I Super Duke R se dočkal lehkého navýšení výkonu z masivního dvouválce na konečných 177 koní. S verzí GT bude sdílet systém rychlořazení Quichshifter+, odpružení WP, zatáčecí ABS, LEDková světla a plně barevnou TFT přístrojovku.

Pro Super Duke R bude připraveno několik volitelných balíčků a nás pochopitelně nejvíc vzrušuje Track Pack, který zahrnuje launch control, jemné nastavení prokluzu kola, tři módy pro reakci plynu a anti-wheelie. Performance Pack pak implementuje motorovou brzdu MSR a quickshifter+.

 

450 Rally Replica

Tohle je něco pro milovníky ostrého terénu a super ostrých speciálů na dálkové rally soutěže. Nová 450 dostala díky změnám na hlavě válce více výkonu a je tady také úplně nové šasi a zadní kyvná vidlice. Upgradu se dočkal i zadní tlumič, který je nový a měl by poskytovat mnohem lepší podporu v těžkém off-roadu. Rally Replica je také o pár kilo lehčí. Ostrá motorka pro ostré hochy. Pokud se na ní necítíte, ruce pryč!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno